Dodana: 3 październik 2017 15:20

Zmodyfikowana: 3 październik 2017 15:22

Białystok. Budżet Obywatelski – jutro rusza głosowanie

4 października rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Białostoczanie będą mogli oddawać głosy przez internet oraz w punktach do głosowania.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji białostoczan jest 10 milionów złotych. Mieszkańcy mają do wyboru ponad 40 pomysłów. Wśród nich jest 17 projektów ogólnomiejskich i 27 osiedlowych. Wykaz projektów ogólnomiejskich i osiedlowych znajduje się na stronie www.bialystok.pl/obywatelski. Tam zostanie także zamieszczona elektroniczna karta do głosowania.

Głosowanie potrwa do 18 października. Mogą wziąć w nim udział mieszkańcy Białegostoku (od 13 roku życia za zgodą opiekuna prawnego). Zagłosować można tylko jeden raz – wypełniając kartę papierową lub elektroniczną. Każdy może wybrać maksymalnie jeden projekt ogólnomiejski i dwa osiedlowe. Można wskazywać zadania osiedlowe z każdego osiedla, nie tylko swojego zamieszkania.

– Zapraszam mieszkańców Białegostoku do udziału w głosowaniu na projekty z tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Internetowe głosowanie rozpocznie się już o północy – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Warto czynnie włączyć się w budowanie naszego miasta i zdecydować o tym, które pomysły zostaną zrealizowane.

Od 4 października kartę do głosowania w wersji papierowej można pobrać i oddać w:

  • Urzędzie Miejskim przy ul. Słonimskiej,
  • Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
  • Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych przy ul. Świętojańskiej 22/1,
  • mobilnym punkcie do głosowania.

Specjalny autobus zostanie ustawiony w pobliżu centrum przesiadkowego Al. J. Piłsudskiego/Rzeka Biała (4, 10, 12, 17, 18 października) i przy Rynku Kościuszki (7, 8, 14, 15 października) w godz. 10.00-18.00.

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski 2018 to piąta edycja bezpośrednich konsultacji z mieszkańcami dotyczących części wydatków z budżetu Miasta. W poprzednich edycjach do dyspozycji białostoczan było od 10 do 20 mln zł. W latach 2013-16 mieszkańcy wybierali spośród 226 pomysłów, do realizacji wytypowano 90. Zagłosowało w sumie ponad 166 tys. osób.

Źródło: UM Białystok

facebook