Dodana: 11 maj 2018 08:48

Zmodyfikowana: 11 maj 2018 08:48

Szkolni wolontariusze w akcji „Pola nadziei”

Jesienią posadzili żonkile, a teraz wezmą udział w żonkilowej kweście na rzecz podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci. Wolontariusze z Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” przyłączyli się do akcji „Pola nadziei”.

Ilustracja do artykułu Pola nadziei5.JPG

Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca białostockie hospicjum już po raz ósmy organizuje na Podlasiu akcję „Pola Nadziei”. Jest to kampania propagująca ideę wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To też międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, są rozdawane w ulicznych kwestach, a pieniądze przeznaczone zostają na potrzeby podopiecznych białostockiego hospicjum.

Wolontariusze ZSS przy Fabrycznej uczestniczą w akcji co roku.

- Przyłączamy się do akcji,  ponieważ uwrażliwia ona młodzież na problemy dzieci zmagających się z chorobą nowotworową – mówi Ewa Tyburczy, opiekunka szkolnego koła wolontariatu.

W tym roku uczniowie z Fabrycznej będą kwestowali w sklepie PSS Społem na Bojarach. Bartek Romanowski, wolontariusz i  koordynator szkolnej akcji przyznaje, że on i jego koledzy kochają pomagać.

- To ogromna frajda i źródło naprawdę wielkiego szczęścia nie tylko dla wspieranych osób, ale też dla wolontariuszy. Dlatego właśnie warto się zaangażować - możemy zrobić wspaniałą przysługę dzieciakom, poświęcając jedynie kilka chwil swojego czasu – mówi.  

„Żonkilowa kwesta” na Podlasiu odbędzie się w dniach 12 i 13 maja. Pierwszego dnia wolontariuszy w żółtych koszulkach będzie można spotkać w galeriach handlowych i sklepach PSS Społem, drugiego przed kościołami i cerkwiami, w centrum miasta i w parkach.

W tym roku w Białymstoku kwestować będą również dziennikarze białostockiej telewizji, aktorzy z Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek, członkowie zespołu Kurpie Zielone, zawodnicy Drużyny Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok i piłkarze z Jagiellonii.

W sumie w akcji na Podlasiu uczestniczyć będzie 1100 wolontariuszy w Białymstoku, Łomży, Sokółce, Bielsku Podlaskim, Supraślu, Wasilkowie, Korycinie, Gródku, Dąbrowie Białostockiej, Czarnej Białostockiej, Jaświłach, Goniądzu, Różanymstoku, Tykocinie, Łapach, Kleszczelach, Czeremsze, Jedwabnem, Trzciannem, Miastkowie, Orli i Dubiczach Cerkiewnych.

 

facebook