Dodana: 23 wrzesień 2017 11:28

Zmodyfikowana: 23 wrzesień 2017 11:32

Święto Organizacji Pozarządowych i XVIII Festyn Dobroczynny w Sokółce

Występy lokalnych zespołów, atrakcje dla dzieci i dorosłych, prezentacja organizacji pozarządowych – 23 września w na placu przed kinem Sokół w Sokółce odbywa się Święto Organizacji Pozarządowych połączone z XVIII Rodzinnym Festynem Dobroczynnym. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Ilustracja do artykułu sokolka_z_lotu.jpg

Program:

- 1100 - Powitanie gości i organizacji pozarządowych biorących udział w uroczystości

- 1120 - Informacja o zabawach i konkursach dla dzieci, atrakcjach dla uczestników wspólnego święta

- 1130 - Wręczenie odznaczeń

- 1140 - Występ orkiestry Dętej z Suchowoli

- 1200 - Prezentacje Projektów "Działaj Lokalnie" 2017

- 1220 - Występ Zespołu Nauczycieli "AD REM" z MGOK w Dąbrowie Białostockiej

- 1240 - Występ Zespołu Dzieci ze Stowarzyszenia "Uśmiech Dziecka"

- 1300 - Bezpieczeństwo dzieci - wystąpienie przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Sokółce

- 1315 - Występ zespołu "Szudziałowianki"

- 1330 - Wręczenie stypendium: "Prymus", "Sokół", "Stypendium Indywidualnego" - Sokólskiego Funduszu Lokalnego

- 1400 - Propozycje muzyczne Sokólskiego Ośrodka Kultury.

 

Organizatorem Święta Organizacji Pozarządowych i XVIII Rodzinnego  Festynu  Dobroczynnego jest Sokólskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Sokólski Fundusz Lokalny.

Warto podkreślić, że prezes SFL Maria Talarczyk za wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności społecznej na rzecz lokalnego środowiska została laureatką Odznaki Honorowej Województwa Podlaskiego.

Maria Talarczyk zajmowała się zdobywaniem funduszy na pomoc ludziom biednym i samotnym. W trakcie działalności otworzyła Ośrodek Usług Socjalnych i Terapeutycznych dla osób uzależnionych od alkoholu, uruchomiła świetlice  socjoterapeutyczne „Koniczynka” i „Stokrotka” dla dzieci z ubogich rodzin. Doprowadziła do powołania w listopadzie 1999 roku przez Radę Miejską w Sokółce, Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”, której jest Prezesem. W ciągu 17 lat działalności Fundacja „Sokolski Fundusz Lokalny” przyznała 936 stypendiów na sumę 1 342 000 zł. Koordynuje także pracę Ośrodka „Działaj Lokalnie” na obszarze pięciu gmin powiatu sokólskiego. Od 2005r. Maria Talarczyk prowadzi w Sokółce Ośrodek Wspierania Rodziny, służący głównie ofiarom przemocy domowej.

Za swoją działalność społeczną na rzecz lokalnego środowiska została odznaczona również m.in.: Złotym Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

facebook