Dodana: 2 kwiecień 2018 13:12

Zmodyfikowana: 2 kwiecień 2018 13:12

Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących i samotnych w Białymstoku

Około 300 osób uczestniczyło Śniadaniu Wielkanocnym dla osób samotnych i ubogich w Białymstoku. Wydarzenie po raz czwarty zorganizowały Fundacja im. Rodziny Czarneckich, Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku i Caritas Archidiecezji Białostockiej. Kilkudziesięciu wolontariuszy przygotowało 1,5 tony jedzenia, w tym: 250 l żurku, 200 kg sałatki jarzynowej, 150 kg pasty jajecznej.

Ilustracja do artykułu 20180401_073540.jpg

Były też ciasta, napoje, świeże pieczywo. Wszystko podane samotnym i potrzebującym do stołu – by poczuli atmosferę gościnnych świąt.

Pokarmy poświęcił arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita białostocki.
- Kiedy składamy sobie życzenia, mówimy: dużo radości, pokoju, wewnętrznych, pięknych przeżyć. Oby te przeżycia spływały na nas tak obficie jak dzisiejszy deszcz, byśmy ubogaceni tym dobrem, człowieczeństwem w Chrystusie, mogli nieść radość innym – powiedział metropolita.

- W imię Jezusa Chrystusa gromadzimy się dziś na tym spotkaniu. To on zadbał o to, abyśmy tutaj byli, świętowali, spotkali się i doświadczyli wspólnoty, wspólnoty stołu – dodał ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Krystyna Buczyńska po raz trzeci przyszła na śniadanie wielkanocne z wnuczką, Wiktorią (na zdjęciu). – W domu, przy pustym stole, byłoby smutno. Tu jest duch świąt, dużo ludzi, wolimy być tu niż same w domu – podkreślała kobieta. W śniadaniu uczestniczyły osoby starsze, samotne, bezdomne, ale też rodziny z dziećmi, podopieczni Caritas Archidiecezji Białostockiej.

- Jestem wzruszona, że to już czwarte takie spotkanie. Każdego roku przy pomocy przyjaciół, darczyńców, wolontariuszy staramy się sprawić, by tego dnia nikt nie był sam – powiedziała Helena Czarnecka, prezes
Fundacji im. Rodziny Czarneckich.

Przygotowania trwały od stycznia. W organizację wydarzenia włączyło się kilkadziesiąt firm i prywatnych darczyńców.

 

Źródło: rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Białostockiej

facebook