Dodana: 9 październik 2017 08:38

Zmodyfikowana: 9 październik 2017 08:38

Przed nami Tydzień Drzew w Białymstoku

10 października obchodzimy Dzień Drzewa. Z tej okazji białostockie organizacje pozarządowe zapraszają białostoczan do udziału w Tygodniu Drzew – cyklu wydarzeń, którego celem jest edukacja na temat roli zieleni w mieście oraz jej pozytywnego wpływu na jakość naszego życia.

Ilustracja do artykułu tree-220664_960_720.jpg

Jesienią wiele drzew przybiera wyraziste barwy, są wtedy szczególnie widoczne w miejskim krajobrazie. Organizatorzy chcą skłonić mieszkańców Białegostoku do odkrycia ich wartości przyrodniczej i piękna.

W tym celu na białostoczan czeka szereg atrakcji. We wtorek o godz. 11:45 - akcja sadzenia drzew na podwórku przed siedzibą firmy Red-Bud przy Waryńskiego 41a, w środę o godz. 17:00 spod pomnika 42. Pułku Piechoty w Zwierzyńcu ruszy spacer historyczno-przyrodniczy prowadzony przez Dyrektora Muzeum Podlaskiego – Andrzeja Lechowskiego po parkach zabytkowych naszego miasta, w czwartek o godz. 18:00 w Spółdzielnia Bar&Kafe na ul. Skłodowskiej 8/1 urzędnicy będą dyskutować ze społecznikami i ekspertami o tym jak rozwijać miasto bez uszczerbku dla zieleni miejskiej, a w piątek o 18:00 w Camera Cafe przy ul. Lipowej 14 lok. 11 (I piętro, sala kameralna dawnego kina „Pokój”), na kinomanów z ekologicznym zacięciem czeka pokaz dwóch filmów: „Było sobie drzewo” i „Był sobie las”.

Organizatorzy chcą zaangażować mieszkańców w działania na rzecz ochrony zieleni i zwiększyć ich wiedzę na temat pożytecznej roli drzew w mieście, np. w procesach oczyszczania powietrza, gleby i wody.  W tym celu będą rozdawać ulotki informacyjne oraz przygotowany specjalnie na tę okazję przewodnik po pomnikach przyrody Białegostoku.

Na wszystkie wydarzenia  wstęp wolny.

Więcej informacji


facebook