Dodana: 10 grudzień 2018 10:30

Zmodyfikowana: 10 grudzień 2018 10:30

Pomóżmy potrzebującym! Świąteczny apel Federacji Białystok

Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok, jak co roku, przed Bożym Narodzeniem organizuje zbiórkę upominków na jakiś szczególny, ważny społecznie cel. W tym roku można pomóc bezdomnym!

Ilustracja do artykułu asterisk-3788230_960_720.jpg

Oto treść apelu:
" Święta to czas szczególny. Dla jednych rodzinny i radosny, dla innych – ponury i zimny. W naszym mieście jest kilka organizacji, które tę ciemność starają się rozjaśnić. Takie, które próbują osobom bezdomnym i potrzebującym dać chociaż namiastkę ciepłego domu. Zima jest szczególnie ciężkim okresem dla osób bezdomnych, które zamarzają nie tylko z powodu braku miłości, ale i z powodu braku podstawowej odzieży. Wszystko co Ci ludzie mają – mają na sobie i często nie mają możliwości otrzymania takich podstawowych produktów jak bielizna – szybciej ktoś podaruje im kurtkę czy spodnie. Dlatego też  organizujemy zbiórkę BIELIZNY (męskie slipki, bokserki, podkoszulki, kalesony, skarpety) właśnie dla nich! Dla nas to podstawowa rzecz – dla nich niekiedy luksus."

Nową (nie używaną) bieliznę – najlepiej w typowych rozmiarach mozna  przekazywać do kawiarni „W Starym Kinie” w godz. 10.00 -17.00 w Białymstoku przy ul. św. Rocha 23.  
Duży kosz na zbieranie takich upominków będzie też udostępniony podczas GALI WOLONTARIATU organizowanej przez Federację Białystok 10 grudnia w godz.  14.00 – 19.00   w Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20.

 

 

fot.pixabay

facebook