Dodana: 29 maj 2018 12:53

Zmodyfikowana: 29 maj 2018 12:53

Obradował Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego. Radni chcą Karty Ucznia

W obradach IX posiedzenia Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego uczestniczył marszałek Jerzy Leszczyński, Eliza Szadkowska, koordynator Młodzieżowego Sejmiku z ramienia samorządu województwa, a wśród gości przyglądających się obradom – młodzież białostockich szkół średnich. Marszałek oprowadził młodzież po wystawie, przygotowanej na jubileusz 20-lecia samorządu województwa podlaskiego.

Ilustracja do artykułu IX Sejmik Młodzieżowy Województwa Podlaskiego 25.JPG

Podczas obrad młodzi radni omówili projekty, które przygotowują, kongres i warsztaty. Projekty zostały wybrane , na pierwszej inauguracyjnej sesji Młodzieżowego Sejmiku II kadencji, która odbyła się jeszcze przed wakacjami w ubiegłym roku.

- Dzisiejsze posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku odbywa się w szczególnym czasie. Jak wiecie obchodzimy w tym roku 100-lecie niepodległości oraz 20-lecie samorządu. Te dwie rocznice, ważne dla kraju, i dla naszego regionu, warto sobie przypominać. Zdjęcia z wystawy obrazują jak dużą rolę w kształtowaniu rzeczywistości odegrał samorząd. Zachęcam was do uczestnictwa we wszelkiego rodzaju aktywności społecznej, do działania, do interesowania się tym, co się wokół was dzieje, bo to od was zależy, jak zmienia się wasze otoczenie – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński.

- My jesteśmy właśnie taką młodzieżą, która chce działać – odpowiedział radny Przemysław Wnorowski.

Podzielił się też refleksjami i wnioskami, które nasunęły się młodzieżowym radnym podczas realizacji projektów. Radni potrzebują gadżetów, związanych z działalnością Młodzieżowego Sejmiku, które mogliby rozdawać podczas spotkań z rówieśnikami. Widzą problem w funkcjonowaniu Karty Dużej Rodziny – jest przypisana do miejsca, w którym została wydana. Widzieliby także potrzebę opracowania Karty Ucznia.

Marszałkowi spodobały się pomysły młodzieżowych radnych, szczególnie pomysł na Kartę Ucznia.

- Bierzemy na tapetę i będziemy się zastanawiać, jak to można wdrożyć w życie – zapowiedział.

W przerwie obrad marszałek Jerzy Leszczyński i organizatorka wystawy Urszula Arter oprowadzili młodzież po wystawie, przygotowanej na jubileusz 20-lecia samorządu województwa podlaskiego.

 (at)

facebook