Dodana: 7 marzec 2018 08:13

Zmodyfikowana: 7 marzec 2018 08:13

Kilometry Dobra z Caritasem

Ruszyła 5. edycja ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. Caritas Archidiecezji Białostockiej uczestniczy w niej od początku. W tym roku celem zbiórki jest wyposażenie pokoi dla dzieci i młodzieży z Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień METANOIA. Potrzeba około 100 tysięcy złotych.

Ilustracja do artykułu Kilometry-Dobra-CAB-2018-1.jpg

3333 zł na każdego z 30 podopiecznych. Takich pieniędzy potrzebujemy na zakup łóżek, biurek, szafek nocnych, lampek, szaf, aby dzieci i młodzież trafiające pod dach METANOI mogły w bezpiecznych i godnych warunkach odbywać swoją roczną terapię uzależnień. - Na te 12 miesięcy, które są czasem leczenia i powrotu do życia w trzeźwości, placówka staje się ich drugim domem. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym jak najlepsze warunki do życia, tak aby czuły się tu bezpiecznie i domowo – powiedział ks. Piotr Kobeszko, dyrektor Centrum Pomocy Caritas w Czarnej Białostockiej.

Caritas Archidiecezji Białostockiej  już po raz trzeci zbiera fundusze na pomoc dzieciom i młodzieży uzależnionym od narkotyków i środków psychoaktywnych. W dwóch poprzednich edycjach kampanii Kilometry Dobra, dzięki hojności mieszkańców województwa podlaskiego, ale też przyjaciół z całej Polski i zagranicy, zebraliśmy aż 491 000 złotych, które w całości przeznaczyliśmy na remont ośrodka „Metanoia” – była to prawie połowa sumy potrzebnej do uratowania placówki. - Jeszcze chwila i budynek w stanie surowym będzie czekał na wykończenie wnętrz oraz wyposażenie. Liczy się każda złotówka – podkreśla Agata Papierz, koordynator Kilometrów Dobra białostockiej Caritas.

Pierwszy metr dobra – ciąg 44 złotówek - ułożyły dziś dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 82 w Białymstoku. W akcję Kilometry Dobra włączają się przedszkola, szkoły, firmy, osoby prywatne, grupy przyjaciół. Wrzucają pieniądze do specjalnych puszek lub wpłacają przez stronę www.kilometrydobra.pl .  Wszystkie zebrane nominały zostaną zamienione na monety jednozłotowe i podczas finału, 3 czerwca organizacje podejmą próbę pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższą linię z monet, który aktualnie należy do Austriaków i wynosi 75,2 km. W Białymstoku tegoroczny finał kampanii, połączony z potańcówką, odbędzie się w parku Planty.

Kilometry Dobra są organizowane już od 5 lat. Do tej pory ich uczestnicy zebrali ponad 3,2 mln zł na realizację 130 różnych projektów. Caritas Archidiecezji Białostockiej dwukrotnie zdobyła tytuł Mistrza Polski w Dobroci.

Wyprawka – wyposażenie do pokoju dla jednego podopiecznego Katlockiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia

Łóżko + materac

Szafka nocna

Biurko

Krzesło do biurka

Lampka na biurko

Słupek na książki i drobiazgi osobiste

Ramka na zdjęcia rodzinne

Szafa na ubrania

Komplet kołdra + poduszka

Poduszka (jasiek)

Pościel (komplet – poszewka na poduszkę i kołdrę, prześcieradło) x 2

Ręczniki

Koc

Kosz na śmieci

Szacowany koszt: 3333 zł

Komoda i stolik dzienny (wspólny na jeden pokój)

 

facebook