Dodana: 16 październik 2017 11:22

Zmodyfikowana: 16 październik 2017 11:25

Jubileusz Klubu Seniora „Chwilowo Młodzi” z Ciechanowca

Członkowie Klubu Seniora „Chwilowo Młodzi” z Ciechanowca świętowali 20-lecie powstania Klubu. Z seniorami Jubileusz obchodzili zaproszeni goście: Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu Sylwia Kuczuk-Szymańska, Dyrektor Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu Dorota Łapiak, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu ks. Tadeusz Kryński, seniorzy z zaprzyjaźnionych klubów: Kuczyna, Klukowa, Czyżewa, Szepietowa i Wysokiego Mazowieckiego oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu.

Ilustracja do artykułu 003.JPG

Mirosława Pelinko i Elżbieta Biała wręczyły podziękowania przedstawicielom instytucji współpracujących z Klubem i same przyjęły wiele gratulacji i życzeń dalszego aktywnego działania na rzecz seniorów. Marszałek Województwa Podlaskiego, przemawiając do seniorów pogratulował im 20 lat działalności, a w prezencie z okazji jubileuszu podarował seniorom bilety wstępu do wybranej przez nich instytucji kultury w Białymstoku. Również Dyrektor Dorota Łapiak, która 20 lat temu pomagała założyć klub i jak mówi „już wtedy zapisałam się do klubu”, zaprosiła seniorów do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Dyrektor COKiS Sylwia Kuczuk-Szymańska przekazała list gratulacyjny w imieniu Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko oraz podziękowała członkom klubu „za życzliwość jaką jej okazali oraz za owocną i miłą współpracę”. Ksiądz Kryński ofiarował uczestnikom balu kalendarze na 2018 rok, do których jak powiedział „już teraz można wpisać datę kolejnej rocznicy”. Podczas uroczystego balu wystąpił Chór Seniora, pod kierownictwem Sławomira Leszczyńskiego, w skład którego wchodzą zarówno członkowie Klubu Seniora oraz UTW w Ciechanowcu.

20-letnia działalność Klubu została udokumentowana w pamiątkowym folderze wydanym przez Urząd Miejski w Ciechanowcu i stanowi świadectwo tego że, jak pisał Jan Izydor Sztaudynger „Jedni są wiecznie młodzi, drudzy wiecznie starzy. To kwestia charakteru, a nie kalendarzy.”

 

źródło: Urząd Miejski w Ciechanowcu

fot. A. Kieliszek/MPI

facebook