Dodana: 25 maj 2018 12:58

Zmodyfikowana: 25 maj 2018 12:58

Jak skutecznie wspierać mieszkańców w korzystaniu z e-usług administracji publicznej?

Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego bierze udział w roli partnera merytorycznego w projekcie „E-citizen – effective inclusion through e-governance services”, realizowanym w ramach programu Erasmus + dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Ilustracja do artykułu blogger-3426394_960_720.jpg

Celem projektu jest wymiana doświadczeń między partnerami z Polski, Czech, Hiszpanii i Turcji na temat społecznych aspektów tworzenia i wykorzystania publicznych e-usług na poziomie rządowym, regionalnym i lokalnym. Uczestnicy projektu szukają odpowiedzi na pytania:

1) Jak skutecznie wspierać mieszkańców w korzystaniu z e-usług administracji publicznej, a w szczególności jak skutecznie wspierać osoby o niskich umiejętnościach?
2) W jaki sposób nauka obsługi elektronicznych usług administracji publicznej może przyczyniać się do podwyższania umiejętności cyfrowych obywateli?
3) W jaki sposób mieszkańcy mogą angażować się i być angażowanymi na rzecz polepszania jakości publicznych e-usług?

Na bieżąco Partnerzy dzielą się informacjami na temat e-usług realizowanych w ich krajach i nie tylko na Facebooku. Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia profilu e-citizens https://www.facebook.com/ecitizens/

Liderem projektu jest Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych "SocLab".

 

źródło: Departament Społeczeństwa Informacyjnego UMWP
fot.pixabay

facebook