Dodana: 1 luty 2006 08:42

Zmodyfikowana: 1 luty 2006 08:42

Grzegorz Kasdepke

Audycja „Bajkopisarz z sąsiedniej ulicy” prezentująca twórczość Grzegorza Kasdepke emitowana na antenie Radia Białystok w dniach 30 stycznia – 3 lutego.

Urodził się w Białymstoku, jest autorem humorystycznych opowiadań dla najmłodszych. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1995 do 2000r. także redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk", autor wielu bajek i opowiadań publikowanych w „Świerszczyku", „Ciuchci" i „Komiksowie", scenarzysta programów dla dzieci („Ciuchcia", „Budzik", „Podwieczorek u Mini i Maxa"), oraz seriali telewizyjnych (m.in. telenoweli „Klan"). Autor i współautor książek dla dzieci. Jego twórczość charakteryzuje się niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka i ciepłym humorem.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. za „Kacperiadę. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko", książka otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2001 oraz wyróżnienie IBBY: „Co to znaczy czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń" - nagroda Edukacja XXI wieku a „Bon ton. Savoire vivre dla dzieci" także wyróżniono Nagrodą Edukacja XXI wieku w kategorii książek dla dzieci i młodzieży.

Napisał także m.in. „Kubę i Bubę", „Dziwne przygody bajkopisarza", „Detektywa Pozytywkę", obecnie pracuje nad pierwszym romansem dla najmłodszych


Radio Białystok
Fot. Kawiarnia literacka RB 2003

Portret pisarza i fragment utworu

facebook