Dodana: 25 październik 2005 10:35

Zmodyfikowana: 25 październik 2005 10:35

W przestrzeniach słowa

Cykl audycji Radia Białystok „W przestrzeniach słowa”.

Autorzy projektu: Dorota Sokołowska i Wiesław Szymański z redakcji publicystyki kulturalnej Polskiego Radia Białystok.

                       


7 kwietnia został podsumowany cykl "W przestrzeniach słowa".  W radiowym cyklu realizowanym na antenie Polskiego Radia Białystok od jesieni 2005 do wiosny 2006 zaprezentowana została twórczość dwudziestu siedmiu pisarzy.

Autorzy czytali fragmenty swoich opowiadań, powieści i dramatów, literatury dla dzieci oraz scenariuszy teatralnych. Wszyscy twórcy pochodzą z regionu północno-wschodniego, mieszkają tu i tworzą, lub w swojej twórczości odwołują się do podlaskich korzeni.

Głosy pisarzy zarejestrowane zostały na taśmach Polskiego Radia Białystok i są dostępne także na portalu Wrota Podlasia. Autorzy cyklu mają nadzieję, że zebrane przez nich materiały w przyszłości będą bezcennym materiałem dokumentalnym służącym wszystkim, którzy chcą poznać literaturę pisarzy z przełomu wieków.

Każdego tygodnia - od poniedziałku do piątku o godz. 19.15 czytali dla słuchaczy Radia Białystok fragmenty swoich dzieł. Dodatkowo w piątek, o godz. 21.15 opowiedali o sobie, swoim życiu, o życiowych i twórczych rozterkach w wybranym przez siebie miejscu. Więcej informacji.

Cykl zwieńczła dyskusja krytyków i znawców literatury regionalnej pod hasłem "Ocalić?"

Zobacz rozmowę z twórcami cyklu: Dorotą Sokołowską i Wiesławem Szymańskim

Pod sylwetkami pisarzy przedstawione są fragmenty audycji Radia Białystok z cyklu „W przestrzeniach słowa”.

Zobacz także

facebook