Dodana: 13 wrzesień 2018 11:59

Zmodyfikowana: 13 wrzesień 2018 11:59

ROCKOWANIA 2018 - półfinały!

W najbliższą sobotę, 15 września, o godz. 17:00 odbędą się półfinały wojewódzkiego przeglądu zespołów rockowych – tym razem w Bielsku Podlaskim (Kreatywny Bielsk Podlaski, ul. Studziwodzka 35A). O wejście do półfinału powalczy siedem kapel. Na scenę wyjdą Spare Chromosome, Michał Czarnecki, Blue Mahoe, Empty Box, Lupa, Cathleen oraz With All Your Strength. Na zakończenie, wystąpi gwiazda wieczoru – Agressiva 69.

Ilustracja do artykułu Rockowania1.JPG

Z kolei tydzień później, 22 września 2018 r., o godz. 17:00 zapraszamy do Łomży (MDK-DŚT w Łomży, ul. Wojska Polskiego 3) na drugi półfinał, na którym zaprezentują się Amnestia, SamoHa, Slowhand, Syndrom, Tharsys, Woolpit Siblings i Yellow Piston. Tym razem jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Błękitny Nosorożec.

Bilety będą do nabycia przed i w trakcie koncertów.

Rockowania 2018, czyli Wojewódzki Przegląd Zespołów Rockowych, organizowany jest po raz trzeci przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Partnerem przedsięwzięcia jest Polskie Radio Białystok. To w tej chwili jedyna taka inicjatywa w naszym regionie. Konkurs skierowany jest do grup grających szeroko rozumianego rocka, co w praktyce oznacza bardzo dużo: od bluesa, przez szanty, crossover, hardcore, aż po death metal.

W przeglądzie biorą udział formacje, które – zgodnie z regulaminem – nie są związane żadnym kontraktem płytowym. Niektóre z nich mają już wielu oddanych fanów, o innych prawie nikt jeszcze nie słyszał; niektóre istnieją od lat, inne – dopiero od kilku miesięcy. Wszystkie mają szansę na główną nagrodę: pięć tysięcy złotych i koncert na żywo w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

– Zależy nam na pobudzeniu lokalnego środowiska muzycznego i sprawdzeniu, można rzec: osłuchaniu jego potencjału artystycznego – wyjaśnia pomysłodawca festiwalu Cezary Mielko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, a prywatnie muzyk. – Udział w Rockowaniach daje zespołom nie tylko możliwość zaprezentowania się, ale także konfrontacji z innymi grupami i porównania swojej twórczości.

 

Zapraszamy do Bielska i Łomży. Wielki finał – 2018 października w białostockich Spodkach.

 

źródło: WOAK

facebook