Dodana: 15 listopad 2017 10:28

Zmodyfikowana: 15 listopad 2017 10:28

"W progu", "O Matko", "Niccoś" - Teatr Szkolny zaprasza

Na długie listopadowe wieczory Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego przygotował podwójną porcję sztuki teatralnej: dwa pokazy w jeden wieczór, dwa spektakle w cenie jednego biletu. Łącznie trzy tytuły, które po raz pierwszy zostaną zagrane na białostockiej scenie. Zapraszamy 18-19 oraz 25-26 listopada.

Ilustracja do artykułu WSL_omatko.JPG

W PROGU

To baśniowa opowieść o poszukiwaniu szczęścia, sensu życia, magii i tajemnicy wokół nas. Spektakl inspirowany jest „Kwiatem paproci” Józefa Ignacego Kraszewskiego, a zbudowany z… desek, które tworzą kolejne wizje, wyprawiając nas w podróż w głąb czasu, opowieści, siebie. Urody tym obrazom dodają pieśni ludowe, zapraszające do wspólnego rytuału.

więcej: https://atb.edu.pl/teatr-im-wilkowskiego/spektakle/w-progu/ trailer spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=ahM23Uh6fw8&feature=youtu.be

 

O MATKO!

Historia młodej dziewczyny, Aliny, opowiadana z perspektywy Pierwszej Komórki na świecie; opowieść o niechcianym macierzyństwie, ciągnąca się przez pokolenia, o genie Matki Polki i o początkach wszechświata. Poruszająca, mocna, bardzo aktualna i stawiająca widza wobec pytań, na które sam musi znaleźć odpowiedź. Spektakl inspirowany jest tekstem Maliny Prześlugi pt. „Kwaśne mleko”.

więcej: https://atb.edu.pl/teatr-im-wilkowskiego/spektakle/o-matko/

 

NICCOŚ

Spektakl przenosi widza na granicę życia i śmierci, która przebiega… No właśnie – gdzie? W naszej głowie? Czy jednak gdzieś w kosmosie? Gdziekolwiek to jest, bohaterka spektaklu, Lucy, spotyka tu przewodników, którzy z niewiadomych powodów zadają jej ból. Co musi się zdarzyć, by skończyło się jej cierpienie? Spektakl inspirowany jest tekstem Artura Pałygi pt. „W środku słońca gromadzi się popiół”.

więcej: https://atb.edu.pl/teatr-im-wilkowskiego/spektakle/niccos/

 

 

Szczegółowy program:

18-19.11, godz. 18.00 – W PROGU / O MATKO!

25-26.11, godz. 18.00 – W PROGU / NICCOŚ

 

 

 

facebook