Dodana: 23 marzec 2017 15:13

Zmodyfikowana: 23 marzec 2017 15:13

W piątek poznamy laureata tegorocznej edycji Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego

Natalia Fiedorczuk, Aneta Prymak-Oniszk, Piotr Janicki czy Szymon Teżewski - już 24 marca poznamy laureata tegorocznej edycji Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego

Ilustracja do artykułu 0x0.png

W 26. odsłonie konkursu szansę na tytuł zwycięzcy mają nominowani twórcy: Natalia Fiedorczuk, Aneta Prymak-Oniszk, Piotr Janicki i Szymon Teżewski. Zostali oni wybrani spośród 22 zgłoszonych kandydatów. Laureatami poprzedniej edycji konkursu są Jerzy Plutowicz i Michał Książek.

– Nagroda literacka prezydenta Białegostoku ma duże znaczenie w promowaniu literatury i kultury miasta oraz naszego regionu. Cieszę się, że z roku na rok konkurs rozwija się i popularyzuje wiedzę na temat twórczości Wiesława Kazaneckiego – mówi zastępca prezydenta Białegostoku, Rafał Rudnicki.

Nagroda Literacka Prezydenta Miasta Białegostoku im. W. Kazaneckiego przyznawana jest od 1991 roku. Otrzymują ją twórcy związani z Podlasiem, którzy piszą o regionie bądź ich książki zostały wydane w Białymstoku. Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać instytucje kultury, stowarzyszenia zawodowe, twórcze i kulturalne, redakcje środków masowego przekazu i inne podmioty. Zgłoszenia mogą dotyczyć utworów z różnych gatunków literackich, również e-booki, za wyjątkiem antologii, opracowań i publikacji naukowych oraz maszynopisów.

Z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego „Regionalni” w tym roku odbywa się po raz pierwszy plebiscyt na najlepszą książkę 2016 r. Został on ogłoszony na łamach „Kuriera Porannego” i obejmuje 22 pozycje, zgłoszone do nagrody im. W. Kazaneckiego. Głosy na wybrane książki można oddawać jeszcze dzisiaj (17 marca). Szczegółowe informacje dotyczące plebiscytu są dostępne na stronie „Kuriera Porannego” w zakładce Plebiscyty.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie Nagrody Kazaneckiego odbędzie się 24 marca o godz. 18.00 w Białostockim Ośrodku Kultury – Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy ul. Warszawskiej 19.

źródło:UM Białystok 

oprac.ak

facebook