Dodana: 8 marzec 2017 15:10

Zmodyfikowana: 8 marzec 2017 15:10

Teatralna środa z okazji Dnia Kobiet

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotował niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. W środę, 8 marca wszystkie panie oraz osoby, które chciałyby podarować kobietom prezent z okazji ich święta, będą mogły kupić bilety na "Ożenek" Nikołaja Gogola w promocyjnej cenie 25 zł.

Ilustracja do artykułu Ożenek Teatr Dramatyczny w Białymstoku 2013.10 (27).jpg

W weekend – 10, 11 i 12 marca, Teatr Dramatyczny zaprasza na jedną z najznakomitszych komedii z kanonu literatury światowej i najbardziej znane dzieło Gogola – obok „Rewizora” i „Martwych dusz”. „Ożenek” to pierwsza rosyjska komedia obyczajowa, traktująca o niezrealizowanych zamiarach, która uczyniła pierwszoplanowymi postaciami nie arystokratyczne środowisko, oddające się miłostkom i flirtom, lecz całkiem pospolite kupiectwo.

Główna bohaterka sztuki, niemłoda już Agafia Tichonowna, za namową swatki - Fiokły, postanawia podnieść swoją pozycję społeczną poprzez właściwy ożenek z przedstawicielem wyższej sfery. Aby zrealizować to małżeństwo z rozsądku, przez mieszczański dom Agafii przewija się korowód kandydatów do jej ręki. Gogolowskie postacie w tej obyczajowej komedii nakreślone są z mistrzowską przenikliwością oraz potężną dawką humoru i satyry.

Premiera spektaklu odbyła się 15 maja 2011 roku. Po ponad sześciu latach, „Ożenek” wciąż bawi widzów białostockiego teatru. Do obsady przedstawienia dołączył właśnie Piotr Szekowski, który wcieli się w postać Żewakina. Obok zespołu Teatru Dramatycznego w spektaklu występuje gościnnie Andrzej Mastalerz. Aktor ma na swoim koncie wielu ról filmowych oraz teatralnych, m.in. w Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze im. Jaracza w Łodzi, Teatrze Powszechnym w Warszawie, a także w Teatrze Telewizji.
W środę, 8 marca widzowie będą mogli kupić bilety w cenie 25 zł na pokazy „Ożenku”, które odbędą się 10 marca o godz. 20.30 oraz 11 i 12 marca o godz. 19.00. Promocja będzie obowiązywała zarówno w Kasie Teatru (od godz. 14:00 do 20:00), jak i w sprzedaży internetowej (od godz. 8:00 do 20:00). Przy zakupie biletów on-line na stronie dramatyczny.pl, widzowie powinni wybrać bilet „dzień_kobiet”.

Kolejna okazja, aby zobaczyć „Ożenek” pojawi się 21 kwietnia (godz. 20.00) oraz 22 i 23 kwietnia (godz. 19.00). Bilety na te przedstawienia w cenie: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 20 zł (szkolny, studencki oraz dla doktorantów) oraz 5 zł (bilet dla osób bezrobotnych) dostępne są już w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl/bilety.


facebook