Dodana: 23 marzec 2017 15:10

Zmodyfikowana: 23 marzec 2017 15:10

Sebastian Cybulski w obsadzie „Szalonych nożyczek”

Po ponad dwóch latach przerwy, do obsady „Szalonych nożyczek” powraca aktor Sebastian Cybulski. Spektakl Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku będzie można zobaczyć już 24, 25 i 26 marca.

Ilustracja do artykułu Szalone_Nozyczki_Teatr_Dramatyczny_w_Bialymstoku_fot_Bartek_Warzecha (10).jpg

Akcja przedstawienia rozgrywa się w salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki”. To królestwo mistrza nożyczek i grzebienia Tonia Wziętego. Wynajmuje on lokal od Izabeli Richter – mistrzyni fortepianu. Momentem zwrotnym akcji jest mord, którego ofiarą pada Izabela Richter. Zwłoki zostają znalezione w mieszkaniu pianistki, mieszczącym się nad salonem fryzjerskim. Podejrzenie pada na Toniego, personel zakładu i przebywających w nim klientów. Okazuje się, że w tej grupie są dwaj policjanci, którzy natychmiast podejmują śledztwo. Jaki będzie jego wynik? Kto zabił? O tym zdecyduje… publiczność. „Szalone nożyczki” to spektakl oparty na interakcji pomiędzy sceną a widownią, pomiędzy aktorami, a publicznością, która słuchając zeznań podejrzanych osób i analizując przebieg akcji, ustala końcowy werdykt.

Premiera przedstawienia odbyła się 13 maja 2007 roku. Od prawie 10 lat „Szalone nożyczki” cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem widzów Teatru Dramatycznego. Do obsady spektaklu powraca Sebastian Cybulski – aktor teatralny i filmowy, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

 

- Po każdej zimie, każdy z utęsknieniem wyczekuje wiosny, żeby odtajać i nabrać energii. Tegoroczna wiosna będzie dla mnie niebywale energetyczna, ponieważ po chwilowej rozłące z Toniem Wziętym, powracam na deski Teatru Dramatycznego w Białymstoku, i piszę o tym z dużą radością, ponieważ ten spektakl to nie tylko dobra zabawa dla widzów, ale i dla mnie to wielka przyjemność zagrać ponownie na scenie u boku Ewy Palińskiej, Agnieszki Możejko-Szekowskiej, Marka Tyszkiewicza, Krzysztofa Ławniczaka i Piotra Szekowskiego. "Szalone Nożyczki" to bardzo przewrotna komedia, która wymaga od aktorów niebywałej czujności i improwizacji, czyli tego co uwielbiam w tym zawodzie najbardziej – mówi Sebastian Cybulski

 

Spektakl można obejrzeć: 24 marca o godz. 20.30, oraz 25 i 26 marca o godz. 19.00. Bilety w cenie: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 20 zł (szkolny, studencki oraz dla doktorantów) oraz 5 zł (bilet dla osób bezrobotnych) dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl/bilety.

 

 

Paul Pörtner

„Szalone nożyczki”


Premiera: 12 maja 2007 r.

Scena Duża

 

Czas trwania: 120 min. z przerwą

 

Ceny biletów*:
- normalny - 40 zł
- ulgowy - 35 zł
- szkolny - 20 zł
- studencki - 20 zł (zniżka 50% dla studentów na legitymację do 26 r.ż. oraz dla doktorantów do 35 r.ż.)
- bilet dla osób bezrobotnych - 5 zł

* przy zakupie minimum dziesięciu biletów normalnych, wszystkie w cenie biletów ulgowych

 

 

Reżyser: Piotr Dąbrowski
Asystent Reżysera: Julia Wacławik-Dąbrowska
Scenografia: Katarzyna Gabrat-Szymańska, Tomasz Szymański
Opracowanie muzyczne: Robert Leszczyński

 

Obsada:
Agnieszka Możejko-Szekowska - Barbara Markowska, fryzjerka
Ewa Palińska - Pani Dąbek
Sebastian Cybulski (gościnnie) - Tonio Wzięty
Krzysztof Ławniczak - Michał Tomasiak, policjant po cywilnemu
Rafał Olszewski/Piotr Szekowski - Edward Wurzel, handlarz antykami
Marek Tyszkiewicz -  Dominik Kowalewski, policjant po cywilnemu, Komisarz
Franciszek Utko - ...

 

facebook