Dodana: 3 listopad 2017 09:35

Zmodyfikowana: 3 listopad 2017 09:35

Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchamia portal samorzad.nid.pl

Pod koniec października 2017 roku Narodowy Instytut Dziedzictwa oficjalnie uruchomił portal samorzad.nid.pl, który jest praktycznym i łatwym w obsłudze narzędziem pomocnym władzom i pracownikom samorządowym w pozyskiwaniu sprawdzonych informacji dot. zarządzania dziedzictwem kulturowym na szczeblu gminnym.

Ilustracja do artykułu na białym tle.jpg

Głównym celem portalu jest dostarczenie samorządowcom bardzo konkretnej wiedzy i informacji na temat dziedzictwa, jego ochrony oraz możliwości wykorzystania dla dobra mieszkańców i samej gminy, a także zarządzania przestrzenią publiczną, bowiem wiele polskich miast, miasteczek i wsi wciąż boryka się z problemem chaosu reklamowego, nieodpowiednim zagospodarowaniem terenów zielonych i miejsc pamięci.

Na portalu samorzad.nid.pl znaleźć można m.in. fachowe informacje z takich dziedzin jak dziedzictwo, prawo, finanse, społeczeństwo a także przykładowe ścieżki rozwiązania specyficznych problemów mające charakter szczegółowych instrukcji. Dopełnieniem strony są artykuły eksperckie prezentujące dobre przykłady zarządzania dziedzictwem akty prawne z omówieniem, filmy szkoleniowe oraz opisy metod i narzędzi przydatnych w ochronie dziedzictwa lokalnego i ogólnopolskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym portalem Narodowego Instytutu Dziedzictwa, który dostępny jest TUTAJ. Strona samorzad.nid.pl jest częścią kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta”.

facebook