Dodana: 9 listopad 2017 13:51

Zmodyfikowana: 9 listopad 2017 13:55

Najwięcej czytamy jesienią i zimą. Dwa razy więcej czytelników w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku

Z danych statystycznych Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wynika, że tylko w ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku czytelnicy biblioteki wypożyczyli ponad 44,5 tys. więcej książek niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. A liczba wypożyczających książek w głównej siedzibie przy ul. M. Curie-Skłodowskiej wzrosła w tym czasie blisko dwa razy - z 11 tys. do blisko 20.

Ilustracja do artykułu ksiaznica podlaska-15.jpg

Najchętniej wypożyczaliśmy książki z wypożyczalni głównej Książnicy Podlaskiej w siedzibie przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w październiku (7155 osób), marcu (7205) i styczniu (7166 osób). Najrzadziej zaś w lipcu (5886 osób) i we wrześniu (6169). I tylko w lipcu ta liczba spadła poniżej 6100.

Optymistycznie wyglądają też dane z 10 miesięcy zebrane z szesnastu filii Książnicy Podlaskiej. Odwiedziło je znacznie więcej Czytelników niż rok wcześniej i wypożyczyli oni o ponad 21 tys. książek więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

- Mamy nadzieję, że ta pozytywna tendencja wzrostu czytelnictwa zostanie zachowana. Wkrótce po kilkumiesięcznym remoncie zostanie otwarta filia nr 3 przy ul. Ciepłej (jest zamknięta od początku lipca). Wkrótce w czytelni głównej w budynku przy ul. M. Skłodowskiej – Curie pojawią się dodatkowe stoły z krzesłami do pracy w grupach (wnioskowali o nie studenci licznie odwiedzający Książnicę) – podkreśla Jolanta Gadek, dyrektorka Książnicy. - Trwają również zakupy nowości książkowych, na półki sukcesywnie trafiają nowe pozycje. I nie czekają długo na zainteresowanie.

(opr.mk)                                            

facebook