Dodana: 8 listopad 2017 14:51

Zmodyfikowana: 8 listopad 2017 14:51

Łomża. Malarstwo Magdaleny Olszewskiej w Galerii pod Arkadami

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Magdaleny Olszewskiej "Tłumaczenie emocji na obrazy". Wernisaż będzie miał miejsce w piątek, 17 listopada o godzinie 18.00 w Galerii Pod Arkadami.

Ilustracja do artykułu image001.jpg

Artystka maluje abstrakcyjne formy, z których dopiero po czasie wyłania się obraz. Najważniejszy jest dla niej kolor, który samoczynnie wyzwala u odbiorcy estetyczne i emocjonalne doznanie. Barwa w jej pracach pełni funkcję symboliczną i emocjonalną. Malarstwo jest dla niej podróżą, w której poszukuje nowych treści w otaczającym świecie. Swoje emocje tłumaczy przenosząc je na abstrakcyjne obrazy. Eksperymentuje z fakturą, niekiedy nadając jej wręcz postać reliefu.

Magda OLSZEWSKA
Urodziła się w 1987r. w Łomży. Malarka, architekt wnętrz oraz projektantka mebli. W 2012 obroniła dyplom na wydziale Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas obrony pracy magisterskiej otrzymała wyróżnienie za aneks z malarstwa u prof. Andrzeja Zwierzchowskiego. Doświadczenie i wiedzę zdobywała nie tylko na polskich, ale i na uznanych, zagranicznych uczelniach, takich jak np. Falmouth University w Wielkiej Brytanii na renomowanym Wydziale Interior Design. Jej prace były prezentowane na corocznych wystawach na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 2006-2012.

Wystawę „Tłumaczenie emocji na obrazy” oglądać można do 18 grudnia 2017 r. Wstęp wolny.

facebook