Dodana: 17 kwiecień 2018 08:10

Zmodyfikowana: 17 kwiecień 2018 08:10

Finisaż wystawy "Chłoporobotnik i boa-grzechotnik"

W najbliższy czwartek (19 kwietnia) w galerii Arsenał odbędzie się gala finisażowa wystawy "Chłoporobotnik i boa-grzechotnik", poświęcona kłirowym strategiom manifestowania tożsamości regionalnej, narodowej i klasowej. Wieczór poprowadzi kurator z Podlaskiego Tomek Pawłowski. Za konsolą didżejską stanie DJ mgr Monika Borys, badaczka disco - polo, która przybliży i podda analizie największe przeboje tego gatunku. A na kanapie zasiądą ekspertki i eksperci z dziedzin mody, sztuki, muzyki i teorii kultury. Będą rozmowy o różnych przejawach dumy klasowej, biedzie, sexie, nowych estetykach, nienormatywności, o tym, co sprawiło, że robimy to, co robimy i jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Początek o godz. 18.00.

Ilustracja do artykułu Fot_Kuba_Dąbrowsi_dla_Żurnal_zine.jpg

WYSTĄPIĄ:
⭐ DJ mgr Monika Borys (Instytutu Kultury Polskiej UW, Mieleszkowce Pawłowickie / Warszawa)
Aleksandra Kluczyk (klub METRO / Żurnal zine Białystok)
Gabriela Korwin-Piotrowska (Kolektyw HOMAR UJ, Kraków / Białystok)
Tomek Pawłowski ( Muzealne Biuro Wycieczkowe Kuźnica / Poznań)
Agata Pyzik (pisarka, autorka książki “Biednie, ale sexy” Warszawa)

EVENT SUPPORTED BY:
Dom Mody Limanka (Łódź)
⭐ Żurnal zine (Białystok / London)
⭐ ET (S11, Warszawa / Czarny Blok)
⭐ W23

_______________

"Skąd w Pani tyle czelności?
Z dumy klasowej oczywiście."

cytat z serialu “Artyści” (reż. Monika Strzępka, dramaturgia: Paweł Demirski)

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na facebooku Galerii Arsenał

Zapraszamy

Dress code: queer cocktail

_______________

https://www.youtube.com/watch?v=EDrOriKrV3g

Afterparty: Klub METRO

TBA

_______________

Monika Borys – academic queen of disco-polo, kulturoznawczyni, badaczka peryferyjnych wizualności. Doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, przygotowuje rozprawę o wizualnych sposobach konstruowania “wiejskości” w polskiej kulturze po 1989. Publikowała m.in. w „Praktyce Teoretycznej”, „Widoku. Teorii i praktykach kultury wizualnej”, „Ha!art”.

Aleksandra Kluczyk (Andra Hevah) - technolożka odzieży, 1/5 kolektywu Żurnal zine, działaczka kulturowa, feministka, menadżerka artystyczna klubu muzycznego Metro.

Gabriela Korwin-Piotrowska - absolwentka medioznawstwa (Uniwersytet Jagielloński), zajmująca się trendami teoretycznymi wyłaniającymi się w obszarze filozofii kontynentalnej. Organizowała liczne konferencje naukowe z zakresu m.in. akceleracjonizmu, narratologii czy Realizmu Spekulatywnego. Współtworzyła program dyskusyjny festiwalu Unsound w roku 2017. Członkini kolektywu HOMAR.

Tomek Pawłowski (ur. 1995 w Sokółce) ― kurator wystaw, performansu i projektów społecznych, organizator spotkań. Razem z Rafałem Żarskim prowadzi Muzealne Biuro Wycieczkowe - quasi firmę działającą na styku sztuk performatywnych i alternatywnej turystyki. Mieszka w Poznaniu.

Agata Pyzik – dziennikarka, krytyczka, eseistka; pisze o kulturze, sztuce, estetyce i polityce do publikacji książkowych oraz prasy polskiej i brytyjskiej (m.in. w The Guardian, The Wire, Frieze, Calvert Journal, Dwutygodniku, Polityce, Krytyce Politycznej i Szumie). Książka "Biedni, ale sexy" ukazała się pierwotnie w języku angielskim (Zero Books, 2014), obecnie autorka kończy pracę nad "Tin Drum" – monografią brytyjskiego zespołu synthpopowego Japan (Bloomsbury Publishing UK, 2018).

facebook