Dodana: 13 listopad 2017 12:22

Zmodyfikowana: 13 listopad 2017 15:12

Festiwal Pieśni i Tańców Polskich w Siemiatyczach

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się w Siemiatyczach w niedzielę, 12 listopada Festiwal Pieśni i Tańców Polskich. Festiwal Pieśni i Tańców Polskich przygotowany został przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Siemiatyczach oraz Zespół Pieśni i Tańca Małe Podlasie w Siemiatyczach. Wydarzeniu patronował Burmistrz Miasta Siemiatycze. Festiwal był współfinansowany przez samorząd województwa podlaskiego.

Ilustracja do artykułu festiwal. siemiatycze.JPG

Podczas festiwalu gościnnie wystąpiły: Zespół Tańca Ludowego “Perła” (Niemenczyn), Zespół Pieśni i Tańca “Świtezianka” (Wilno), Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Liwie oraz Zespół Pieśni i Tańca “Sokołowianie” z Sokołowa Podlaskiego.

Zaproszonym gościom towarzyszył gospodarz wydarzenia Zespół Pieśni i Tańca “Małe Podlasie” z Siemiatycz. Utwory muzyki klasycznej wykonali uczniowie Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach – Magdalena Stalewska, Rozalia Pućko i Maria Warszycka oraz nauczycielki – Agnieszka Sobolewska i Agata Gabryjel. Pieśni patriotyczne zaśpiewał m.in. chór szkoły muzycznej.

(na podst. siemiatycze.eu)

Fot: www.siemiatycze.eu

 

 

facebook