Dodana: 30 styczeń 2018 10:10

Zmodyfikowana: 30 styczeń 2018 10:10

Ekspresja ciała – nowa wystawa w WOAKu

Bogactwo ruchu, różnorodność form tanecznych, rytm i układ choreograficzny uchwycone przez obiektyw aparatu, widziane oczami fotografa. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wyjątkową wystawę – „Ekspresja ciała” białoruskiej artystki Svetlany Lebed. To blisko 40 prac czarno-białych i kolorowych, których głównym motywem jest taniec jako ekspresja ciała – elegancka i bezpretensjonalna, piękna, zawsze prawdziwa i szczera. Zaprezentowany na fotografiach taniec stanowi manifestację świata wewnętrznego, stanu ducha; wyraża strach, ból, radość, gniew, samotność i spokój... Jest sposobem na przekazanie czegoś, czego nie można wyrazić słowami.

Ilustracja do artykułu Lebed2.jpg

WOAK zaprasza na wernisaż wystawy w środę, 31 stycznia 2018 r., o godz. 18:00, do Galerii Spodki WOAK przy ul. św. Rocha 14. Wstęp wolny.

Svetlana Lebed – fotograf freelancer. Jest członkiem Ludowego Klubu Fotograficznego „Grodno”. Uczestniczka kilku edycji Międzynarodowej Wystawy „Świat oczami kobiet” (Hajfa, Izrael) i Międzynarodowego Biennale Fotografii „Portret nadmorskiego miasteczka 2014” (Połąga, Litwa). Zdobyła I miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „4383 dni dzieciństwa” i III miejsce w Konkursie Młodych Fotografów „Jestem młody!” (Moskwa, 2015).

Wystawa będzie czynna do 23 lutego 2018 r.

facebook