Dodana: 1 lipiec 2017 11:22

Zmodyfikowana: 1 lipiec 2017 22:33

Dzisiaj rozpoczyna się Podlasie SlowFest - Sztuka, Kulinaria, Natura

Między 1 lipca a 17 września zapraszamy do Supraśla. na Blisko trzy miesiące i ponad 400 wydarzeń. Tego lata Supraśl będzie kulturalną stolicą Polski. Przynajmniej tej „slow”, czyli takiej dla której ważny jest kontakt z naturą, kulturą i powolne smakowanie życia.

Ilustracja do artykułu slowfest.jpg

Przez kolejne 79 dni niemal wszystkie dziedziny twórczości (film, muzyka, teatr, literatura, sztuki wizualne słuchowiska radiowe) będą współistniały z innymi propozycjami (kulinaria, warsztaty, wycieczki, spacery tematyczne). Dzięki temu, niezależnie w którym momencie festiwalu zawitacie do Supraśla, będziecie mogli zjeść wyjątkową kolację inspirowaną filmem, obejrzeć spektakl, wysłuchać koncertu. Podlasie SlowFest to nie tylko propozycja artystyczna realizująca ideę ruchu slow. To wydarzenie, które zaprasza do zamyślenia, do patrzenia i słuchania, rozmowy i ciszy. Wreszcie do tego, by podarować sobie czas.

Już pierwszego dnia czeka na nas całe mnóstwo wydarzeń. Organizatorzy zaczęli już w nocy z piątku na sobotę, o 2 w nocy Ptasim budzikiem. Potem było równie ciekawie, choć zawsze w rytmie "slow fest". O godz. 9 odbył się spacer "Polska Amazonia nad Narwią", a o 10 w supraskim Domu Ludowym dzieci miały okazję obejrzeć wspaniały film "Wielka wyprawa Molly".
Poza tym jeszcze sobotniego ranka Joga z Lilianą Sroczyńską, Leczenie lasem z Małgorzatą Anną Charyton i wspaniały projekt Plantacja.
A o 17.30 w Domu Ludowym do obejrzenia genialny film "Uczta Bebette", po którym o godz. 20 w supraskiej Prowincji odbędzie się kolacja.
Dla miłośników teatru Wierszalin przygotował nie lada gratkę - jednego wieczoru będzie można obejrzeć "Dziady Noc Pierwsza" a chwilę później "Dziady Noc Druga". Zresztą Podlasie SlowFest będzie niepowtarzalną okazję, by przypomnieć sobie, albo na nowo zobaczyć wszystkie produkcje Wierszalina.
Na zakończenie tego pełnego emocji dnia - o godz. 20 w Domu Ludowym zapraszamy do Domu Ludowego na "Wędrówkę na Zachód w reż. Tsai Ming-liang.

Każdy dzień będzie jednak obfitował we wspaniałe wydarzenia. Czekają nas spotkania-rezydencje z czołowymi polskimi poetami, wspaniała muzyka, filmy, słuchowiska radiowe. Warto być na bieżąco. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z programem Festiwalu.

KATALOG DO POBRANIA, BILETY, INFORMACJE PRAKTYCZNE O SUPRAŚLU

Organizator: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Współorganizatorzy: Gutek Film, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miasta i Gminy Supraśl, Akademia Supraska, Teatr Wierszalin

Zobacz też

(opr.mk)

facebook