Dodana: 22 wrzesień 2017 13:59

Zmodyfikowana: 22 wrzesień 2017 13:59

25 lat chóru "Cantylena". Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego dla dyrygenta

W Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku odbył sie w czwartek, 21 września koncert galowy z okazji 25-lecia chóru "Cantylena". Podczas uroczystości nie zabrakło gratulacji i odznaczeń. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego wręczył dyrygentowi chóru Kazimierzowi Klepackiemu Odznakę Honorową Wojewóztwa Podlaskiego, a chórzystom listy gratulacyjne.

Ilustracja do artykułu IMG_6677.JPG

Na koncert galowy chór "Cantylena" przygotował bogaty repertuar. Były utwory patriotyczne i piosenki rozrywkowe, utwory operowe i operetkowe, tuż obok piosenek ludowych. Blok utworów przerywany był przemowami i odznaczeniami.
Dyrygent Kazimierz Klepaci otrzymał brązowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", a z rąk wicemarszałka Macieja Żywno odebrał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.
Listy gratulacyjne i dyplomy wręczane były chórzystom wraz z gratulacjami, życzeniami i kwiatami. Podczas uroczystości przypomniano też najważniejsze osiągnięcia chóru.

Chór "Cantylena" powstał w 1992 roku z inicjatywy 12 osobowej grupy, pasjonatów śpiewu i muzyki mieszkańców Osiedla "Sady Antoniukowskie" Spółdzielni Mieszkaniowej "Rodzina Kolejowa" w Białymstoku i dyrygenta pana Kazimierza Klepackiego.
Projekt ten zyskał poparcie zarówno w środowisku jak i Zarządzie Spółdzielni. We wrześniu 1992 roku zespół o nazwie "CANTYLENA" rozpoczął swoją działalność w Klubie "Jubilat" S.M. "Rodzina Kolejowa". W miarę upływu czasu oraz pierwszych występów zespół powiększył się do 30 osób. Zaczęto przygotowywać różnorodny repertuar od pieśni patriotycznych, przez ludowe i rozrywkowe do sakralnych.
Chór mając tak szeroki repertuar bierze czynny udział w różnych uroczystościach i festiwalach państwowych i kościelnych oraz przy różnych okazjach na terenie miasta, kraju i za granicą.

facebook