Dodana: 2 marzec 2018 20:53

Zmodyfikowana: 2 marzec 2018 20:53

18. edycja festiwalu Underground/Independent. Dwa marcowe weekendy pełne atrakcji

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” oraz Miasto Białystok zapraszają na 18. edycję festiwalu Underground/Independent – czyli porcję interesujących filmów, koncertów, wystaw, warsztatów i spotkań. Będą to dwa artystyczne weekendy: 9-11 marca i 16-18 marca.

Ilustracja do artykułu underg.jpg

Od prawie dwóch dekad wiosną w Białymstoku odbywa się festiwal Underground/Independent. Marcowe wydarzenia zostaną zorganizowane w kinie Forum i klubie Fama przy ul. Legionowej oraz BOK/CLZ przy ul. Warszawskiej. Na mieszkańców będą czekały m.in. projekcje filmów, koncerty, wystawy i spotkania. Organizatorzy (BOK–DKF „GAG”) zapewniają, że wydarzenia dostarczą uczestnikom „pozytywnej energii, zapewnią silne emocje, czasem rozbawią, a czasem skłonią do refleksji”.

– Osiemnasta edycja festiwalu pokazuje, że ta impreza, podczas której prezentujemy twórców m.in. filmowych i muzycznych, spotyka się z zainteresowaniem mieszkańców – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – A twórczość, która z założenia jest niszowa, zdobywa coraz większe uznanie.

W trakcie białostockiego festiwalu będzie można m.in. obejrzeć filmy o słynnym klubie muzycznym Fugazi, a także o współczesnym centrum niezależnego życia kulturalnego w Łodzi. O blokach, o nietuzinkowym artyście Josephie Beuysie, o tworzących w podziemiu didżejach z Teheranu. Zaprezentowany zostanie nowatorski obraz muzyczny inspirowany kultowym programem popularno-naukowym „Sonda”. W programie znajdzie się też „Kocham Dziwne Kino The Best Off”.

Na undergroundowej scenie pojawią się: Niemoc, BNNT, Elektryczny Węgorz i Południce. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć wystawę komiksów Marcina Podolca „Bajka na końcu świata”, wystawę „Prace i robótki” kolektywu rysujących dziewczyn Dream Team, a na ścianie kina Forum – wielkoformatowy mural taśmowy, który stworzy Martin Hoffmann. Nie zabraknie także innych atrakcji, seniorzy nauczą się robić tatuaże, a dzieci – tworzyć plakaty i tape graffiti.

W programie będą również spotkania, dyskusje i debaty. Tegorocznymi gośćmi będą m.in. Marcin Podolec, Kuba Wandachowicz, Leszek Gnoiński i Tomasz Knittel.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.bok.bialystok.pl.

Za: UM Białystok

facebook