Dodana: 7 październik 2015 13:32

Zmodyfikowana: 7 październik 2015 13:32

"Środy literackie" w Książnicy

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na październikowe "Środy Literackie"

Ilustracja do artykułu candle-895206_640.jpg

Uwaga! Do końca roku na wszystkie spotkania z cyklu „Środy Literackie” zapraszamy na godz. 17:00 do Czytelni Książek przy ulicy Kilińskiego 16, I piętro.


07.10.2015
"ŁAGODNIA", "ULOTNIA", "PRZEDZIWNIA" - spotkanie z Januszem Andrzejczakiem

Janusz Andrzejczak -
 poeta, nauczyciel, pedagog, mieszka w Toruniu (chociaż czuje się obywatelem Podlasia, bo pisze głównie o nim). Debiut literacki: tom "Taki jeden", opublikowany przez Książnicę Podlaską (2010). Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (Oddział w Warszawie). 
Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor krótkich opowiadań oraz kilku zbiorów wierszy, m. in. "ŁAGODNIA", "ULOTNIA", "PRZEDZIWNIA", "BALLADA O GENKU'. Maluje, rysuje, dla siebie i innych.

 14.10.2015

"Droga do domu" - spotkanie z Ewą Alimowską

Ewa Alimowska- ur. w 1973 roku w Narwi. Ukończyła filologię polską na UW, a następnie studia podyplomowe plastyczne na UWM. Od blisko dwudziestu lat pracuje jako nauczyciel języka polskiego, plastyki, a także instruktor plastyczny i teatralny w ośrodku kultury. Jest autorką trzech tomików poetyckich, członkiem Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych, tworzy również ilustracje do książek dla dzieci, teksty piosenek i muzykę do spektakli.


21.10.2015

"W zwieńczeniu sonetów" – spotkanie z Krystyną Konecką i Ewą Sherman.

Krystyna Konecka –
 białostocka poetka, dziennikarka, podróżniczka, fotoreporterka. Cykl poetycki „Sonety codzienne” rozpoczął jej doświadczenia literackie z tą formą. Autorka blisko dwudziestu książek poetyckich i reportażowych. Ewa Sherman (Anglia) - tłumaczka m. in. twórczości Krystyny Koneckiej. Tom "Ogrody Szekspira" wraz z jej przekładami został włączony do zbiorów biblioteki w Shakespeare’s Centre w Stratford-upon-Avon. Spotkanie poprowadzi Jerzy Binkowski. Sonety zaśpiewa Andrzej Karolczyk w duecie z Martą Bielską (skrzypce) 

28.10.2015

"Do Hioba" - spotkanie z Jackiem Juszkiewiczem

Jacek Juszkiewicz- 
ur. w 1967 roku. Poeta, fotografik, kulturoznawca, krytyk sztuki, politolog, kryminolog, doktorant literaturoznawstwa. Mieszka w Suwałkach. Jego wiersze były nagradzane i wyróżniane na ogólnopolskich konkursach poetyckich. Publikował w "Martyrii", antologii pokonkursowej "Buława Hetmańska 2013", "Epei", antologii ekumenicznej oraz "Metaforze". "Do Hioba" jest jego debiutanckim tomikiem.


 fot.:pixabay

facebook