Dodana: 17 październik 2017 14:00

Zmodyfikowana: 17 październik 2017 14:17

Dotacje na Świat w kolorach, remonty w gminach i program dla dzieci

Zarząd Województwa Podlaskiego na dzisiejszym, 17 października posiedzeniu, przyznał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego projektom zgłoszonym przez gminy, należące do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia N.A.R.E.W. oraz LGD Tygiel Doliny Bugu.

Ilustracja do artykułu kindergarten-2456159_960_720.jpg

Dofinansowanie z LGD Stowarzyszenia N.A.R.E.W. otrzyma pięć projektów. Gmina Łapy  przebuduje budynek filii Świetlicy Socjoterapeutycznej „Świat w kolorach” przy ul. Letniej 1 w Łapach (dofinansowanie 37 tys. zł). Gmina Poświętne zagospodaruje centrum miejscowości Brzozowo Stare (139 tys. zł), gmina Choroszcz przebuduje Rynek 11 Listopada w Choroszczy (ok. 1,4 mln zł), gmina Kobylin-Borzymy odnowi place w trzech wsiach: Nowe Garbowo, Milewo Zabielne i Kropiwnica Gajki (228,5 tys. zł), natomiast gmina Suraż wyremontuje Rynek Lacki w Surażu (277 tys. zł).

W ramach LGD Tygiel Doliny Bugu zrealizowany zostanie projekt gminy Drohiczyn „Jestem super! – Programy pracy z dziećmi i młodzieżą w czasie wolnym”, na które dofinansowanie z RPOWP wyniesie 250 tys. zł. Wsparciem objętych zostanie 60 dzieci w wieku 7-14 lat, pochodzących z rodzin ubogich, przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze. Wezmą udział w terapii i zajęciach, które rozwiną ich zdolności, wzmocnią kompetencje.   

Realizacja tych działań, zgłoszonych przez Lokalne Grupy Działania, jest możliwa dzięki Rozwojowi Lokalnemu Kierowanemu przez Społeczność (RLKS), czyli instrumentowi funkcjonującemu w ramach programu regionalnego. Samorząd województwa przeznaczył na niego aż 59 mln euro. W ramach RLKS konkursy na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego przeprowadzają Lokalne Grupy Działania.

(bl)

Fot. Pixabay 

facebook