Dodana: 22 styczeń 2017 14:40

Zmodyfikowana: 22 styczeń 2017 14:40

Ferie z WOAKiem

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza grupy zorganizowane na zajęcia i warsztaty w ramach akcji Ferie z WOAK-iem. Wśród propozycji znajdują się bale karnawałowe dla zimowisk, zajęcia malarskie oraz warsztaty papieroplastyki i tworzenia masek karnawałowych, a także spotkania folkowe i teatralne.

Ilustracja do artykułu woak1.JPG

Instruktorzy plastyki z WOAK-u zachęcają do wzięcia udziału w warsztatach malarstwa i papieroplastyki. Te pierwsze podzielone są na dwa bloki tematyczne. „Kolędnicy” skupiają się na postaciach trzech króli, turonia, diabła, śmierci, anioła, Żyda oraz tradycji świątecznego kolędowania z gwiazdą, szopką i herodami. „Ale jazda!”  to wariacje na temat „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Z kolei na warsztatach papieroplastyki powstaną mozaiki z wykorzystaniem jednakowych elementów z kolorowego papieru, z których dzieci wykleją Baśniowe Miasteczko, z pałacami, mostami i postaciami. Kolejną propozycją są zajęcia, na których przy pomocy papierów brokatowych, koronek, sznureczków i kolorowych piórek dzieci stworzą karnawałowe maski.

WOAK przygotował też zajęcia folkowe i teatralne. Tu również można wybierać spośród kilku propozycji. „Zabawy naszych dziadków oraz zwiedzanie Alkierza Kurpi Zielonych” to zajęcia wprowadzające uczestników w świat dawnych zabaw ludowych, dające możliwość zajrzenia w świat dzieciństwa dziadków i pradziadków. „Folkowe podchody” bazują zaś na zasadach starej gry terenowej. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę, na której czyhać będą rozmaite zadania wymagające od nich ruchu, sprytu, logicznego myślenia, spostrzegawczości, dobrego głosu czy zdolności manualnych.

Dla zainteresowanych teatrem przygotowano „Bajkowe królestwo” – miniwarsztaty z wykorzystaniem zabaw teatralnych, etiudy teatralne bazujące na znanych bajkach i legendach. W programie jest m.in. wykonywanie prostych lalek teatralnych i wspólne przedstawienie z elementami improwizacji.

Ostatnią propozycją jest bal karnawałowy dla zimowisk. Jego uczestnicy  odwiedzą dno oceanu i wezmą udział w śledztwie dotyczącym zaginięcia pewnej sympatycznej rozgwiazdy. A wszystko w pięknej morskiej scenografii, przy dobrej muzyce, licznych zwrotach akcji i kilku niespodziankach.

W programie, oprócz dwóch godzin zabawy, są m.in. przeboje taneczne, konkursy z nagrodami, pokaz iluzjonisty i poczęstunek dla każdego dziecka.

 

Szczegółowe informacje o poszczególnych zajęciach, wraz z cenami i czasem trwania, znajdują się na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury: www.woak.bialystok.pl i w załaczniku poniżej

Pliki do pobrania

facebook