Dodana: 30 styczeń 2017 11:27

Zmodyfikowana: 30 styczeń 2017 11:27

Dojlidy czekają na narciarzy

Amatorzy nart biegowych nie muszą wyjeżdżać za miasto - plaża na Dojlidach zamieniła się już w trasę dla narciarzy. Armatki śniegowe zapewniają odpowiednie warunki

Ilustracja do artykułu 0x0K7MS3PER.jpg

Codziennie od godz. 9.00 do 18.00 miłośnicy zimowych sportów mogą korzystać z przygotowanej dla nich pętli o długości ok. 700 metrów. Do dyspozycji jest też wypożyczalnia nart, a w niej – 97 kompletów z wiązaniami o długości od 100 do 198 cm oraz buty do narciarstwa biegowego w rozmiarach od 28 do 47,5.

 

– To już trzeci sezon odmienionego ośrodka na Dojlidach, który mogą odwiedzać białostoczanie – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – To miejsce cieszy się dużą popularnością, bo zapewnia wypoczynek dla całych rodzin. Zapraszamy naszych mieszkańców na zimowe atrakcje na Dojlidach.

 

Bilet normalny za wypożyczenie kompletu narciarskiego (narty z wiązaniami + buty + kijki) kosztuje 9 zł za godzinę. Bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży oraz studentom do 26 roku życia i kosztuje 6 zł za godzinę. Dzięki zamontowanemu przed zimowym sezonem oświetleniu trasa dostępna jest także po zmroku.

 

Stan trasy i aktywność białostoczan można obserwować dzięki kamerze, z której podgląd dostępny jest na stronie www.miejskoaktywni.pl. Na tej stronie można też znaleźć bieżące informacje o narciarni. A jeśli ktoś nie przepada za biegówkami, ma możliwość wypożyczenia kijków do nordic walkingu lub skorzystania z siłowni pod chmurką. Przyjemność gwarantowana, zwłaszcza że otaczający krajobraz sprzyja odpoczynkowi.

źródło: UM Białystok

oprac.ak

facebook