Dodana: 13 styczeń 2018 13:07

Zmodyfikowana: 13 styczeń 2018 13:07

Zimowa Akademia Artystyczna czyli FERIE z Suwalskim Ośrodku Kultury

Z myślą o dzieciach i młodzieży spędzających ferie zimowe w mieście Suwalski Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę zajęć artystycznych. Zapraszamy od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 do pracowni artystycznych przy ul. Jana Pawła II 5 oraz T. Noniewicza 71.

Ilustracja do artykułu ulotka_ferie_2018-1.jpg

W programie tegorocznych zimowych spotkań ze sztuką znalazła się szeroka gama zajęć plastycznych, wśród których proponujemy ciekawe spotkania z książką artystyczną, papieroplastykę, malarstwo akrylowe, rzeźbę i ceramikę oraz zimowe warsztaty rękodzieła z haftami, koronkami i małymi formami tkackimi. Miłośników tańca zachęcamy do udziału w zajęciach, gdzie królować będą wszystkie style od baletu po taniec nowoczesny i hip-hop oraz zabawy i tańce suwalskie. Dla teatromanów polecamy warsztaty improwizacji tekstu i ekspresji scenicznej oraz Wierszykarnię, czyli zabawy z tekstem poetyckim adresowane do młodszych odbiorców. Interesująca oferta czeka na uzdolnionych muzycznie instrumentalistów – Mała Akademia Gitary, czyli zajęcia dla młodych muzyków, posiadających podstawowe umiejętności gry na instrumencie. Natomiast na tych, którym marzy się gra w zespole i potrafią już grać na instrumentach, czeka Klub Miłośników Bluesa.

Zimowa Akademia Artystyczna rozpoczyna się w poniedziałek, 22 stycznia potrwa do piątku, 2 lutego. Na zajęcia zapraszamy dzieci i młodzież od 5 do 18 roku życia. Wstęp 5 i 7 złotych.

Szczegółowy program zajęć na www.soksuwalki.eu oraz na ulotkach ( w załączniku).

Zachęcamy również do udziału w popołudniowych imprezach kulturalnych SOK, realizowanych w czasie ferii. Szczególnie polecamy, pierwszy w tym roku film Dyskusyjnego Klubu Filmowego 13 „Punkt krytyczny. Energia odNowa” w środę, 24 stycznia o godz. 18.00, wernisaż wystawy Pabla Picassa w Galerii Patio SOK, w piątek, 26 stycznia o godz. 18.00, Warsztaty Rękodzieła Decoupage w ostatni weekend stycznia oraz kolejne spotkanie z cyklu Środa Seniora, podczas którego zaprezentuje się zespół Suwalskie Starszaki, koncert w ostatni dzień miesiąca. Kalendarz imprez w lutym rozpocznie Alfabet Wyobraźni ze Sztuką w piątek, 2 lutego, Dziecięca Akademia Artystyczna w pierwszy lutowy weekend oraz Niedziela Teatralna z Teatrem Efemerycznym - Wieczór Premier.

facebook