Dodana: 29 wrzesień 2017 10:08

Zmodyfikowana: 29 wrzesień 2017 10:08

XXIII edycja Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej

Zapisz się na turniej szachowy i graj o nagrody! Do wyboru są grupy do lat 8, 10, 13 i 20-tu licząc wiek w momencie kończenia roku szkolnego. Organizatorzy zapraszają także 5- i 6-latków (klasyfikacja przedszkoli) oraz studentów (klasyfikacja uczelni wyższych).

Ilustracja do artykułu Liga-2017-1200x628px.jpg

- Gramy w wybrane soboty i niedziele w Szkole Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II przy ul. Łagodnej 10 w Białymstoku (link do mapy). Każda z czterech Lig to osiem turniejów rozgrywanych ok. raz w miesiącu w roku szkolnym 2017/18. Do rozgrywek można dołączyć od dowolnej rundy. Uroczyste podsumowanie odbędzie się 18.5.2018 r., a Turniej Mistrzów zostanie rozegrany dzień później- informują organizatorzy

Co warto wiedzieć o turniejach szachowych?

Po raz pierwszy wybierasz się na turniej szachowy? Przyda Ci się kilka niezbędnych informacji:

  1. Pierwszy turniej do lat 8 (obecni 7-latkowie i młodsi) startuje już 30 września 2017 r. Zaczynamy o 10.00 więc dobrze jest być na sali gry nieco wcześniej aby zapisać się lub w przypadku zapisów drogą elektroniczną - potwierdzić obecność sędziemu.
  2. Podczas turnieju kojarzenia będą dostępne na tablicach, a także w serwisie ChessArbiter Pro (linki są w Terminarzu).
  3. Pierwsza runda to 7 partii szachowych z tempem 10 min. + 5 sek. za ruch. Uczestnik gra wszystkie 7 partii co zajmuje ok. 3 godziny. Po skończeniu 7-mej partii za 2-4 tygodnie zapraszamy na 2. rundę. Przed grą wręczymy nagrody zdobyte w 1. rundzie.
  4. Znajdziesz nas na  www.facebook.com/Stoczek45/ zamieszczamy tam aktualności i zdjęcia.
  5. Jeżeli tylko chcesz możesz uczestniczyć w Ligach starszych grup wiekowych.

Podsumowanie Ligi

Uroczyste ogłoszenie wyników końcowych i wręczenie nagród odbędzie się w piątek, 18 maja 2018 r. o godzinie 17.00 w sali konferencyjno-bankietowej Ambrozja w Białymstoku przy ul. Jarzębinowej 2A.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzimy oddzielną klasyfikację dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz uczelni wyższych. Najlepsze z nich otrzymają puchary, dyplomy i medale. Warto uczestniczyć w Lidze ponieważ im więcej osób reprezentuje placówkę dydaktyczną, tym większe szanse na medalowe miejsce.

Turniej Mistrzów

Turniej Mistrzów zostanie rozegrany w sobotę, 19 maja 2017 r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku, ul. Łagodna 10.

Najlepsi zawodnicy, tzn. pierwsza szóstka chłopców i dziewcząt, ma możliwość uczestniczenia w Turnieju Mistrzów, który jest rozgrywany systemem kołowym.

Czy wiesz, że....

Czy wiesz, że szachy wspomagają takie cechy charakteru/osobowości jak: logiczne myślenie, opanowanie, dążenie do celu, abstrakcyjne myślenie, podejmowanie decyzji, wyobraźnia, dokładność, kreatywność, odporność na stres, szybka adaptacja

facebook