Dodana: 23 październik 2017 11:49

Zmodyfikowana: 23 październik 2017 13:39

We wtorek, 24 października startują targi pracy na Politechnice Białostockiej

Szukasz pracy lub stażu? Chcesz poznać największe podlaskie firmy i porozmawiać o ich oczekiwaniach wobec kandydatów? Koniecznie odwiedź Targi Pracy na Politechnice Białostockiej. To już jutro, 24 października. To jedno z największych tego typu wydarzeń w regionie. Targi Pracy odbywają się na początku każdego roku akademickiego, a organizuje je Biuro Karier Politechniki Białostockiej.

Ilustracja do artykułu Targi pracy 2016.JPG

Myślę, że to niepowtarzalna okazja do zdobycia nowego doświadczenia, zbudowania swojego wizerunku. Studenci mogą dowiedzieć się jakich kompetencji i kwalifikacji wymaga potencjalny pracodawca od kandydatów. To cenna wiedza, bo pomaga zorientować się jakich kwalifikacji nam brakuje i uzupełnić je jeszcze podczas studiów - zachęca Izabela Stankiewicz, kierownik Biura Karier PB.

Targi Pracy odbędą się w dniach 24 - 25 października 2017 r. Pierwszego dnia zapraszamy na Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej. W godzinach 10:00 - 15:00 będzie można odwiedzać stoiska pracodawców z całej Polski. Zaprezentują oni oferty pracy skierowane szczególnie do studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej. Udział w tegorocznych targach zapowiedziało 30 przedsiębiorstw, są wśród nich: AC S.A., Altkom Software & Consulting, AUCHAN RETAIL POLSKA, AUTOMATYKA-POMIARY-STEROWANIE S.A., BRITISH AMERICAN TOBACCO POLSKA S.A., CERI International, CFT POLSKA SP. Z O.O., Danwood S.A., Delphi, Electrum sp. z o.o., Elektromontaż Wschód Enspro BPIE, Fabryki Mebli FORTE, IKEA Industry Orla, INGRAM MICRO Sp. z o.o., Jeronimo Martins Polska S.A. - Biedronka, W. "ŚLEPSK", KAN sp. z o.o., KOTNIZ, MEDGAL sp. z o.o., mFinanse, Nielsen, Plum sp. z o.o., PRODEKO-EŁK Sp. z o.o., PRONAR SP. Z O.O., Rosti Poland, RTV EURO AGD, TI POLAND, TRANSCOM WORLDWIDE POLAND SP. Z O.O., Transition Technologies S.A., UNIBEP Spółka Akcyjna.

W drugim dniu targów (25 października) można wziąć udział w szkoleniach i warsztatach obejmujących zagadnienia z zakresu budowania własnej marki oraz kształtowania kompetencji niezbędnych na rynku pracy. Podczas konsultacji z doradcą zawodowym osoby, które umówiły się z pracodawcą na przesłanie swoich dokumentów aplikacyjnych, dowiedzą się, jak napisać dobre CV i list motywacyjny. Zapisy na warsztaty i konsultacje odbywają się przez stronę internetową Biura Karier PB www.biurokarier.pb.edu.pl oraz na stoisku organizatora, w dniu targów, 24 października na Wydziale Elektrycznym PB.

  

Harmonogram Targów Pracy 2017:

 

24 października 2017

10.00 - 15.00  Prezentacja firm na stoiskach, konkursy dla zwiedzających 

  

25 października 2017

10:00-12:00    "Personal branding w poruszaniu się po rynku pracy" Małgorzata Półtorak (miejsce: sala szkoleniowa Biura Karier PB, ul. Zwierzyniecka 8 pok.7, Dom Studenta "Gamma"). Zakres tematyczny: czym jest marka osobista, wykorzystanie koncepcji marki osobistej na rynku pracy, sposoby budowania marki osobistej.

 

10:30 - 11:15  "Konsultacje z doradcą zawodowym" Izabela Stankiewicz i Barbara Żak (miejsce: Biuro Karier PB, ul. Zwierzyniecka 8, pok. 8 lub 9, Dom Studenta "Gamma"). Zakres tematyczny: sprawdzenie dokumentów aplikacyjnych, konstruowanie CV i listu motywacyjnego.

 

12:00 - 14:00  "Kompetencje na rynku pracy" Kaja Brajczewska (miejsce: sala szkoleniowa Biura Karier PB, ul. Zwierzyniecka 8 pok.7, Dom Studenta "Gamma"). Zakres tematyczny: pojęcie kompetencji i ogólna charakterystyka kompetencji występujących na rynku pracy w różnych zawodach, metody oceny kompetencji.


źródło: rzecznik Politechniki Białostockiej

 

facebook