Dodana: 26 październik 2016 14:27

Zmodyfikowana: 26 październik 2016 14:27

Uroczystość pasowania na ucznia w LO Politechniki Białostockiej

Togi, birety, uroczyste ślubowanie, pasowanie na ucznia, licealna "gala oskarowa" - tak wyglądała wtorkowa, 25 października, historyczna uroczystość w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej. Historyczna, bo to pierwszy rocznik uczniów szkoły założonej przez PB.

Ilustracja do artykułu 2016_10_25 slubowanie lo pb (37).JPG

W dwóch klasach LO PB kształci się ponad 50 osób. Uczniowie wystąpili w specjalnie przygotowanych czarno-zielonych strojach. Rektor PB prof. Lech Dzienis podkreślał: Stajecie się członkami społeczności Politechniki Białostockiej. To powód dla którego to ślubowanie tak uroczyście wygląda. To znak, że przynależymy do konkretnej wspólnoty szanującej tradycje akademickie.

Te togi świadczą o waszej wyjątkowości - dodawał przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej Mateusz Adaszczyk. Gratuluję wam wyboru Liceum na wyższym poziomie. Ten wyższy poziom teraz zależy od was. A macie przewagę na starcie. Już teraz macie dużo możliwości. Przewodniczący Samorządu Studentów deklarował także wsparcie dla interesujących inicjatyw uczniów.

Zdajemy sobie sprawę, jakie mamy tu warunki i możliwości - mówiła Milena Czemierys z klasy Ia. Idąc tu nie zastanawiałam się, jakie to będzie Liceum, bo wiedziałam, że będzie dobre. Zastanawiałam się jakich ludzi tu spotkam, ale już czujemy się jak wielka rodzina. Postaramy się zostawić po sobie coś więcej. Nasze Liceum może być jednym z bardziej wyjątkowych.

Dyrektor LO PB Katarzyna Kaczyńska zwracała się do swoich uczniów: Stajecie się pełnoprawnymi uczniami Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej, świadomymi praw i obowiązków. Zdobywajcie wiedzę mądrze, rzetelnie i odpowiedzialnie.

Rektor prof. Lech Dzienis kończył część oficjalną uroczystości zgodnie z tradycją: Vivat Akademia!

W LO PB duży nacisk kładziony jest na naukę przedmiotów ścisłych i języków obcych. Przewidziano więcej godzin matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Przedmioty takie jak fizyka czy chemia dzielone są na część wykładową i laboratoryjną. Dodatkowo, uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych technologii (e-learningu, e-podręczników i pomocy multimedialnych). Nowością jest nauka języka chińskiego. Zajęcia prowadzi Zhao Jin, nauczycielka która przyjechała do Białegostoku z Tianjin w Chinach.

Źródło: Rzecznik Prasowy Politechniki Białostockiej

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook