Dodana: 20 październik 2017 09:06

Zmodyfikowana: 20 październik 2017 09:06

Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych LO Politechniki Białostockiej

Były odświętne togi i birety, ślubowanie, powitanie w gronie uczniowskim i społeczności Politechniki Białostockiej. Wczoraj popołudniu, 18 października, odbyło się uroczyste pasowanie drugiego rocznika licealistów Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Od 4 września w LO PB uczy się w dwóch klasach ponad pięćdziesięciu pierwszoklasistów. Pasowanie na ucznia to symboliczne przyjęcie młodych ludzi do grona społeczności szkoły.

Ilustracja do artykułu 2017_10_18 slubowanie LO PB (28).JPG

Dyrektor LO PB Katarzyna Kaczyńska zwracała się do swoich uczniów: Nasza szkoła oparta jest na przyjaźni, nie na współzawodnictwie. Tu spotykają się uczniowie, by rozmawiać, dyskutować, wyrażać siebie. Być uczniem LO PB to tworzyć innowacyjną szkołę opartą na ponadczasowych wartościach. Zdobywajcie wiedzę i umiejętności rzetelnie oraz odpowiedzialnie. My Wam w tym będziemy towarzyszyć. Wierzę, że ukończycie tę szkołę jako ludzie krytycznie patrzący na świat i zdolni do działania, nie tylko dla siebie.

 

Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis mówił: Życzę Wam abyście wytrwale i rzetelnie wypełniali swoje obowiązki i aby zawsze towarzyszyły Wam słowa, które przewijają się w szkolnym hymnie. To nadzieja i niezłomność. Moim marzeniem jest, aby jak najwięcej z Was nie musiało zmieniać miejsca nauki i abyście pozostali członkami społeczności akademickiej Politechniki Białostockiej.

 

Przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej Filip Jarząbek deklarował wsparcie dla interesujących inicjatyw uczniów i zapraszał do współdziałania np. przy organizacji Juwenaliów.

 

Nie bójcie się popełniać błędów.  Jesteśmy tu po to by Wam pomóc - mówiła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Topór. Rozwijajcie swoje talenty i pasje. Szkoła nie jest tylko miejscem nauki - dodawała.

 

Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej to jedyna tego typu placówka w regionie, która funkcjonuje w strukturach publicznej uczelni. Nauka w Liceum Politechniki Białostockiej jest bezpłatna. LO PB jest szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej. Mieści się na terenie kampusu Uczelni przy ul. Wiejskiej 45A. Stawia na nauczanie w rozszerzonym zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki oraz języka angielskiego. Zajęcia lekcyjne odbywają się w laboratoriach Politechniki Białostockiej i są prowadzone przez doświadczoną kadrę nauczycieli, w tym wykładowców akademickich. Oprócz nauki języka chińskiego, młodzież może realizować swoje pasje i zainteresowania dzięki licznym zajęciom dodatkowym.

 

LO PB funkcjonuje dopiero od roku, a ma na swoim koncie pierwsze sukcesy. M.in. trzech uczniów Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej otrzymało stypendia Prezydenta Białegostoku za innowacyjną myśl techniczną (Patryk Ekonomiuk, Gabriela Konopko i Mateusz Pieróg).

 

Od roku szkolnego 2017/2018 w LO PB uczy się ponad 100 uczniów.  

 

źródło: rzecznik Politechniki Białostockiej

 

facebook