Dodana: 12 październik 2017 14:56

Zmodyfikowana: 12 październik 2017 14:56

Sukces studentek Wydziału Architektury PB w konkursie Green Building Awards

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) po raz szósty przyznało nagrody dla najlepszych projektów, zrealizowanych ekologicznych budynków, wnętrz i produktów. Główną nagrodę w kategorii Najlepszy ekologiczny projekt - studencki otrzymała praca dyplomowa autorstwa Anny Jankowskiej pt. "Ośrodek Sportowo - Rekreacyjny w Ogrodniczkach", wykonana pod kierunkiem dr inż. arch. Adama Tureckiego. Natomiast wyróżnienie w tej kategorii otrzymał projekt semestralny studentek: Anny Jankowskiej oraz Agaty Klepackiej "Szlak Kanału Augustowskiego", wykonany pod kierunkiem prof. Jerzego Uścinowicza oraz dr inż. arch. Agnieszki Januszkiewicz.

Ilustracja do artykułu Ogrodniczki-projekt02.png.jpg

Ideą konkursu i przyznawanych Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa. Jury ocenia zarówno najnowsze trendy architektoniczne wprowadzone w zgłaszanych do konkursu projektach oraz zrealizowanych budynkach, jak i ich adaptację do krajowych i światowych wymagań środowiskowych, stawianych przez świadomych użytkowników.

 

W każdej kategorii konkursu przyznawana jest tylko jedna nagroda i jedno wyróżnienie. Jury doceniło prace studenckie wykonane na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Nasze studentki zdobyły zarówno nagrodę, jak i wyróżnienie w kategorii Najlepszy projekt ekologiczny. Mogli w niej startować profesjonaliści i studenci, zgłaszać niezrealizowane jeszcze projekty obiektów ekologicznych lub projekty ideowe, nieprzewidziane do realizacji. Jury oceniało prace studenckie i wykonane przez profesjonalistów oddzielnie.

 

 

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas gali PLGBC Green Building Awards 5 października w Warszawie.

 

źródło: rzecznik PB

oprac.ak

facebook