Dodana: 28 październik 2017 11:52

Zmodyfikowana: 28 październik 2017 14:04

Srebrny jubileusz II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży

To była okazja do wspomnień, podziękowań osobom związanym ze Szkołą, a także do wręczenia wyróżnień - w piątek, 27 października br. w auli im. Hanki Bielickiej odbyły się uroczystości 25-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży. W uroczystościach wzięli udział uczniowie, pracownicy Szkoły, absolwenci, a także przedstawiciele władz samorządowych. Samorząd województwa podlaskiego reprezentowali Członek Zarządu Stefan Krajewski i radny wojewódzki Jacek Piorunek.

Ilustracja do artykułu IMG_6228.JPG

II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży należy do czołowych placówek oświatowych w województwie i w kraju. Szkoła, która utrzymuje bardzo wysoki poziom nauczania, od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem podczas rekrutacji.
Dodatkowym atutem jest miejsce, w którym się mieści.    
-  Czuje się ducha tego miejsca – podkreśla Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski - Sama szkoła obchodzi 25-lecie, ale mieści się we wspaniałym budynku z ponad stuletnią historią, który zawsze pełnił funkcje edukacyjne.

Budynek Szkoły został wybudowany w stylu neorenesansowym i oddany do użytku w 1900 roku.
Od zawsze pełnił funkcje edukacyjne. Najpierw było tu gimnazjum męskie, następnie szkoła dla dziewcząt. Gimnazjum żeńskie istniało do II wojny światowej i otrzymało imię Marii Konopnickiej. Jego absolwentkami są m.in. Hanka Bielicka i Halina Miroszowa.  Istniejące od 1992 r. II Liceum Ogólnokształcące kontynuuje tradycję swoich poprzedników.

 - Uroda budynku, wyróżniającego się w Łomży swą neorenesansową architekturą oraz korzenie tradycji gimnazjum męskiego oraz przedwojennego gimnazjum żeńskiego, które się tu mieściło nobilitują nas i zobowiązują do przestrzegania odpowiedniego stylu zachowań i poziomu wiedzy.- podkreśla dyrekcja Szkoły

facebook