Dodana: 14 czerwiec 2018 08:17

Zmodyfikowana: 14 czerwiec 2018 08:17

Wariacje naukowe z Politechniką Białostocką w Ełku

Studenci Politechniki Białostockiej prezentować będą swoje projekty w piątek i sobotę (15-16 czerwca) w Park Naukowo-Technologicznym w Ełku. To już szósta edycja niezwykle popularnych w Ełku i okolicach "Wariacji z nauką". Politechnika Białostocka uczestniczy w wydarzeniu po raz trzeci. Tym razem będzie można porozmawiać z konstruktorami Bobota - robota szpitalnego, pneumobila i łazika marsjańskiego z Wydziału Mechanicznego. Będą także roboty mobilne z Wydziału Elektrycznego. Zapraszamy także na wirtualny spacer po Politechnice Białostockiej.

Ilustracja do artykułu Odkrywaj z Politechnika_Elk  (14).JPG

- Podoba nam się zarówno nazwa, jak i formuła ełckich "Wariacji z nauką". Bo kto inny, jak nie studenci i pracownicy Politechniki Białostockiej, mają "wariować" na punkcie nauki! A w Ełku pasją do nauki mamy okazję "zarazić" kolejne osoby. Dlatego na "Wariacjach" nie może zabraknąć nikogo, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z nauką i technologią - mówi Monika Rokicka z Działu Promocji Politechniki Białostockiej. - Z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Ełku współpracujemy już od kilku lat. Organizujemy tu także cykliczne spotkania młodzieży szkolnej z wykładowcami Politechniki Białostockiej - dodaje.

Podczas dwudniowych "Wariacji z nauką" uczniowie z miejscowych szkół będą mieli okazję, obok wynalazków z Politechniki Białostockiej, oglądać samochód elektryczny Tesla, wziąć udział w pokazach Centrum Nauki Kopernik, warsztatach rakietowych Polskiego Towarzystwa Rakietowego, czy przeżyć "żywą lekcję" chemii i fizyki.

VI "Wariacje z nauką" w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku ul. Podmiejska 5
15 i 16 czerwca 2018 roku w godzinach od 10:00 do 15:00
Wstęp wolny


Więcej informacji TUTAJ.

facebook