Dodana: 10 styczeń 2018 10:44

Zmodyfikowana: 10 styczeń 2018 10:44

Ranking szkół miesięcznika Perspektywy

Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych w Białymstoku i II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej – to najwyżej notowane szkoły ponadgimnazjalne w województwie podlaskim według miesięcznika Perspektywy. „Elektryk” w rankingu zajął 19 miejsce, natomiast ILO otrzymało miejsce 29. W pierwszej 50-tce rankingu liceów znalazło się również ILO im. Adama Mickiewicza W Białymstoku. W kraju najlepsze szkoły to III LO w Szczecinie i Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. W tegorocznym badaniu wzięto pod uwagę dane ponad 2 tys. liceów ogólnokształcących i prawie 1750 techników.

Ilustracja do artykułu book-610189_1920.jpg

W pierwszej setce rankingu techników znalazło się też  Technikum Handlowo-Ekonomiczne w ZSH-E Białystok ( miejsce 64), zaś na miejscu 98 I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży.
Wśród trzystu najlepszych – według miesięcznika Perspektywy – jest również  Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku ( miejsce 138), I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach – miejsce 158  i III LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku – miejsce 232.

W tegorocznym badaniu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

 

Kryteria brane pod uwagę to sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku liceów uwzględnione zostały również osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a przy technikach – wyniki egzaminu zawodowego.

 

Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ponad 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.licea.perspektywy.pl , www.technika.perspektywy.pl .

 

źródło: www.kurier.pap.pl 
http://kurier.pap.pl/depesza/180227/Ranking-szkol--Czy-Twoje-liceum-jest-wsrod-najlepszych-  / http://www.perspektywy.pl 

 

 

  

 

facebook