Dodana: 27 luty 2018 12:00

Zmodyfikowana: 27 luty 2018 12:00

Prof. Lucjan Suchanek opowie na UwB o Sołżenicynie

Profesor Lucjan Suchanek będzie kolejnym gościem spotkań z cyklu "Prelekcje Mistrzów" na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Wygłosi wykład zatytułowany "Aleksander Sołżenicyn. Emigracja. Emigrantologia". Prelekcja odbędzie się 1 marca 2018 r. (czwartek) o godz. 10:00 w budynku przy Pl. NZS 1 (aula). Wstęp wolny.

Ilustracja do artykułu Budynek WH_S_.JPG

Profesor Lucjan Suchanek przez wiele lat był pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Badał m.in. rosyjski preromantyzm, romantyzm i „trzecią falę" emigracji. Był redaktorem naczelnym pisma Slavia Orientalis. Obecnie jest czynnym członkiem Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie.

Prelekcje Mistrzów na Wydziale Filologicznym UwB to cykl wykładów gościnnych skierowany do wykładowców akademickich, studentów, doktorantów, nauczycieli i uczniów, ale również do wszystkich humanistów zainteresowanych tematami będącymi przedmiotem dociekań i badań najświetniejszych twórców i uczonych z kraju i zagranicy. Wykładowcami są wybitni profesorowie, pisarze, ludzie sztuki, przedstawiciele kultury, słowem: twórcy wyznaczający kierunki rozwoju współczesnej humanistyki. Do tej pory prelekcje wygłosili m.in.: pisarz Wiesław Myśliwski, poeta Wojciech Kass, prof. Anna Legeżyńska (UAM), prof. Magdalena Popiel (UJ) oraz prof. Ryszard Nycz (UJ).

Wykłady są utrwalane w formie publikacji, w specjalnie dla nich powołanej Naukowo-Literackiej Serii „Prelekcje Mistrzów” wydawanej na Wydziale Filologicznym UwB.

facebook