Dodana: 24 październik 2017 12:20

Zmodyfikowana: 24 październik 2017 12:20

Poznaj ofertę pracodawców. Targi Pracy na Politechnice Białostockiej

Kilkudziesięciu pracodawców oraz setki ofert dla studentów i absolwentów uczelni technicznych – tak wygląda kolejna edycja Targów Pracy, zorganizowanych przez Biuro Karier Politechniki Białostockiej.

Ilustracja do artykułu Targi Pracy 2017.3.jpg

Targi na wydziale elektrycznym PB dały się już poznać jako najskuteczniejsza forma promocji w środowisku akademickim, połączona z rekrutacją kandydatów oraz wzajemną wymianą informacji pomiędzy studentami i pracodawcami. Coroczna impreza obfituje w oferty pracy, staży i praktyk dla studentów i absolwentów PB i często staje się inspiracją do planowania kariery i efektywnego spędzenia wakacji. Z kolei dla pracodawców to sposób na znalezienie młodych ludzi, odpowiadających ich potrzebom kadrowym. Wśród uczestników tegorocznych targów znalazły się m.in. firmy: AC SA, British American Tobacco Polska, Danwood, Fabryki Mebli FORTE, IKEA Industry Orla, Pronar czy Rosti Poland. W imprezie tradycyjnie już uczestniczy też spółka KAN, producent innowacyjnych technologii w branży instalacji wodnych i grzewczych, który od dawna współpracuje z Politechniką Białostocką na różnych polach, również poprzez Biuro Karier.

- Regularnie uczestniczymy w tych targach, bo musimy myśleć o przyszłych kadrach – mówi Iwona Chilimoniuk, dyrektor ds. personalnych w KAN. – Tym bardziej, że to właśnie głównie z Politechniki Białostockiej rekrutują się inżynierowie, na których nam szczególnie zależy. Stawiamy na absolwentów uczelni, dobrze przygotowanych merytorycznie i ze znajomością języków obcych. W zamian najlepszym oferujemy zdobywanie doświadczenia w międzynarodowej korporacji, możliwości rozwoju i doskonalenie języka w praktyce.

Doświadczenie w Kan można zdobywać m.in. poprzez praktyki wakacyjne, realizowane w ramach programu „PRAKTYKI W KAN – ułatwimy Ci start w przyszłość!”. Żywym przykładem skuteczności takiego programu na tegorocznych targach byli młodzi pracownicy KAN, absolwenci PB, którzy opowiadali zainteresowanym o przebiegu praktyk i o tym, dlaczego zdecydowali się na pracę w spółce.

-  Dla mnie, jako absolwenta branżowego kierunku studiów (Inżynieria Środowiska) praktyki w KAN były idealnym miejscem do szczegółowego zapoznania się z profilem firmy i jej działalnością – mówi Grzegorz Warwiński, doradca techniczny KAN. - Od początku miałem przydzielonego opiekuna, na którego wiedzę i wsparcie zawsze mogłem liczyć, a większość praktyk spędziłem w dziale technicznym, gdzie praca polega na doradztwie, wsparciu klientów i handlowców, szkoleniach oraz bezpośredniej współpracy z innymi pionami firmy.

Również praca w KAN spełniła oczekiwania młodego absolwenta PB.

- Zaproponowano mi ciekawe stanowisko z perspektywą dalszego rozwoju, gdzie obecnie zajmuję się wsparciem technicznym klientów zagranicznych – dodaje Grzegorz Warwiński. - To gwarantuje mi dalszy rozwój, wiąże się z częstymi wyjazdami zagranicznymi, gdzie reprezentuję firmę na targach handlowych i prowadzę szkolenia techniczne dla klientów.

Jedną z najnowszych form współpracy Kan z Politechniką są staże dla studentów IV roku. 

- To forma adresowana do osób rzeczywiście zainteresowanych pracą w takiej firmie jak, KAN - zdeterminowanych i ambitnych. Na tej zasadzie - dwaj byli studenci wydziału mechaniki i inżynierii środowiska PB po zakończeniu takich staży pracują już w KAN na umowę o pracę w dziale technologicznym i w dziale projektowym – dodaje Katarzyna Charkiewicz z działu personalnego KAN. 

Dodatkową atrakcją przyciągającą zwiedzających do stoiska KAN był konkurs wiedzy o spółce w połączeniu z ruletką. Odpowiedzi do konkursu zawarte były w katalogach KAN, rozdawanych przez spacerujących po targach mimów. 

facebook