Dodana: 14 wrzesień 2017 14:57

Zmodyfikowana: 14 wrzesień 2017 15:02

Potrójne święto Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie obchodziła dziś, 14 września potrójne święto - 25-lecie szkoły, 10-lecie nadania szkole imienia Polonii i Polaków na Świecie oraz 90-lecie tradycji szkolnictwa w budynku II LO. Na uroczystość przybyli uczniowie, absolwenci i nauczyciele, parlamentarzyści i samorządowcy, w tym Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Członek Zarządu Województwa Bogdan Dyjuk i radny wojewódzki Andrzej Koronkiewicz.

Ilustracja do artykułu 20170914121950_IMG_2525.JPG

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Senatu RP, w jego imieniu list odczytała senator Małgorzata Kopiczko.

Marszałek Jerzy Leszczyński złożył życzenia i gratulacje.

- Augustów to stolica turystyczna naszego województwa, ale też ważny ośrodek gospodarczy, dlatego tak ważna jest w tym mieście edukacja i przygotowanie młodych Polaków do dalszego życia, czy to w kraju czy za granicą - powiedział.

Bogdan Dyjuk sięgnął wspomnieniami do początków LO, kiedy to pracując po sąsiedzku ( w Augustowskim Centrum Edukacyjnym) wzajemnie z dyrekcją szkoły wspomagali się przy tworzeniu placówki edukacyjnej.

- I tak wspólnie dożyliśmy ćwierćwiecza – dodał Bogdan Dyjuk.

Marszałek Jerzy Leszczyński, członek zarządu Bogdan Dyjuk i radny Andrzej Koronkiewicz na ręce dyrekcji przekazali pamiątkowy grawerton i album Saga Prastarej Puszczy

Uroczystości w czwartek, 14 września rozpoczęła msza św. a zakończy wieczór wspomnień, z udziałem absolwentów z lat 1992-2017 i odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

facebook