Dodana: 24 luty 2018 08:30

Zmodyfikowana: 24 luty 2018 08:30

Politechnika Białostocka na targach w Warszawie

Prezentacje na temat matury, spotkania z uczelniami polskimi i zagranicznymi oraz konsultacje doradców zawodowych to najważniejsze elementy programu tegorocznego Międzynarodowego Salonu Maturzystów Perspektywy w Warszawie. Impreza odbywa się (w dniach 23-24 lutego) w salach wystawienniczych Pałacu Kultury i Nauki.

Ilustracja do artykułu 2018_02_23-salon-maturzystow-Warszawa-PB-5.jpg

W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Politechniki Białostockiej, którzy podczas rozmów z maturzystami starają się ułatwić im dokonanie najlepszego wyboru ścieżki kształcenia.


Nasze stoisko odwiedza wielu licealistów, np. z Białej Podlaskiej, Ostrołęki, Giżycka, Lublina, Radomia, Mińska Mazowieckiego, Wyszkowa i oczywiście z Warszawy. Jest sporo dziewczyn, które - i to naprawdę cieszy - coraz odważniej decydują się na studia techniczne. Nasi rozmówcy są zainteresowani także studiami w Białymstoku. Wśród najczęściej wymienianych kierunków są architektura oraz informatyka. O rekrutację na Politechnikę pytali też młodzi ludzie z Kazachstanu i Białorusi - relacjonuje Magdalena Wasilewska z Działu Promocji Politechniki Białostockiej.
Pracowników Działu Promocji na Targach wspiera Ewelina Moczulska, studentka Wydziału Mechanicznego PB: Mówię dużo o atmosferze studiowania w Białymstoku, o tym, czego można spodziewać się w czasie samych studiów, ale też o tym, jak zagospodarować sobie czas wolny. Zachęcam do udziału w projektach studenckich kół naukowych. Ja sama dzięki dołączeniu do zespołu CerberMorosport zwiedziłam wiele krajów i przeżyłam niesamowitą przygodę na zawodach Formula Student.


Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy to impreza o wieloletniej tradycji. Prezentują się tu najlepsze uczelnie publiczne i niepubliczne z całej Polski oraz szkoły policealne. 
Politechnika Białostocka dzieli stoisko z Uniwersytetem w Białymstoku oraz Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku. Uczelnie wspólnie zachęcają do studiowania w naszym mieście w ramach kampanii Studiuj w Białymstoku prowadzonej przez białostocki magistrat.

źródło: rzecznik PB

facebook