Dodana: 26 luty 2018 14:12

Zmodyfikowana: 26 luty 2018 14:12

Piankowe wyzwanie dla przyszłych architektów

20 nitek makaronu spaghetti, po metrze nitki i taśmy klejącej, jedna pianka Marshmallow i jedno, pozornie banalne, zadanie - zbudowanie jak najwyższej wieży. Z tym niecodzienny wyzwaniem zmierzą się we wtorek (27 lutego) studenci pierwszego roku Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej oraz uczestnicy programy Erasmus+.

Ilustracja do artykułu 2017-02-28-Marshmallow-Challenge-WA-23.jpg

W Marshmallow Challenge wystartują pięcioosobowe drużyny. Każda będzie miała 9 minut na zbudowanie makaronowej wieży z pianką na szczycie. Później studenci obejrzą film z udziałem Toma Wujca - ambasadora idei budowania zespołu i ponownie przystąpią do pracy. Przekonają się też, że liczy się nie tylko wiedza, ale też umiejętność pracy w grupie.
Jak mówi Dziekan Wydziału Architektury prof. Aleksander Asanowicz, coraz częściej przy wyborze pracownika brane się pod uwagę cechy niezbędne do działania w zespole. Warto te cechy doskonalić, ponieważ to właśnie one mogą zadecydować o zdobyciu wymarzonej pracy.

Początek "makaronowych" zawodów o godz. 9:00 (hala Wydziału Architektury, ul. Sosnowskiego 11).

Marshmallow Challenge na Wydziale Architektury to impreza towarzysząca dniom promocji programu Erasmus+ na Politechnice Białostockiej. Do 1 marca pracownicy Biura ds. Współpracy Międzynarodowej PB na specjalnie przygotowanych stoiskach informacyjnych zachęcają studentów do udziału w programie i spędzenia części studiów na uczelni partnerskiej Politechniki Białostockiej.
W tym roku akademickim z szansy takiej skorzysta około 100 studentów naszej Uczelni (podobnie było w roku ubiegłym).
 
Marshmallow Challenge 2017  

facebook