Dodana: 23 luty 2018 12:00

Zmodyfikowana: 23 luty 2018 12:00

Ostatnie wolne miejsca w zawodach matematycznych

Niesztampowe zadania, presja czasu oraz rywalizacja na żywo z innymi zespołami - "Náboj" to jedna z najciekawszych konkurencji matematycznych dla uczniów. W tym roku, po raz pierwszy, konkurs zostanie rozegrany w Białymstoku. Organizuje go Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej.

Ilustracja do artykułu mathematics-757566_960_720.jpg

"Náboj" to międzynarodowe zawody matematyczne o dynamicznej, turniejowej formule. Uczniowie rozwiązują zadania w 5-osobowych drużynach reprezentujących poszczególne szkoły. Rywalizacja polega na podaniu jak największej liczby poprawnych odpowiedzi w 120 minut. Zadania są wydawane i sprawdzane na bieżąco. Na starcie wszystkie drużyny otrzymują po sześć zadań, a kolejne, gdy poprawnie rozwiążą którekolwiek z nich. Wygrywa ta grupa, która w dwie godziny rozwiąże najwięcej zadań.

 

Poziom trudności jest odpowiedni zarówno dla uczniów niedoświadczonych w konkursach matematycznych, jak i tych, którzy już odnosili sukcesy w Olimpiadzie Matematycznej. To zawody drużynowe dla uczniów szkół średnich i gimnazjalnych. Uczniowie startują w dwóch kategoriach: Juniorzy oraz Seniorzy. W kategorii Juniorzy nie mogą wystąpić uczniowie ostatnich dwóch klas szkoły średniej. W kategorii Seniorzy mogą startować uczniowie w dowolnym wieku. Uwaga - na dzień dzisiejszy w Białymstoku zostało jedynie 5 wolnych miejsc w kategorii Seniorzy. Pojedyncze wolne miejsca są także w Gdańsku i we Wrocławiu.

 

Zawody "Náboj" odbędą się 23 marca, równocześnie m.in. w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, a także Pradze, Bratysławie, Budapeszcie i Edynburgu. W każdym z tych miast powstanie ranking drużyn. Uczniowie będą mogli więc porównać swoje wyniki w rankingu lokalnym oraz międzynarodowym. Białostocka edycja "Náboju" odbędzie się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.math.naboj.org

 

źródło: rzecznik PB

fot.pixabay

facebook