Dodana: 1 marzec 2018 14:34

Zmodyfikowana: 1 marzec 2018 14:34

Odkrywcy Diamentów szukają młodych talentów

Jesteś młodym konstruktorem, programistą, pasjonują Cię nowinki techniczne, lubisz nowe technologie? Masz ciekawy i innowacyjny pomysł, na realizację którego brak Ci funduszy? Skorzystaj z możliwości jakie daje Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów, zainicjowane przez Politechnikę Białostocką. Już 9 marca, po raz kolejny Kapituła Programu Odkrywcy Diamentów udzieli wsparcia finansowego najbardziej utalentowanym i innowacyjnym młodym ludziom. Program skierowany jest do młodzieży z Podlasia i województw ościennych. W 2018 roku na wsparcie innowacyjnych projektów uczniów i studentów Stowarzyszanie może przeznaczyć około 200 000 zł.

Ilustracja do artykułu Zespół BMB.jpg

Rektor Politechniki Białostockiej i 14 przedsiębiorców - w ramach Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów  -  już od 3 lat poszukują zdolnych, kreatywnych uczniów i studentów, którzy chcą rozwijać swoje pasje i talent w zakresie nauk ścisłych. Najważniejszym kryterium oceny wniosków o dofinansowanie jest pomysłowość i innowacyjność.  Do tej pory Stowarzyszenie wsparło finansowo 29 spośród blisko 70 zgłoszonych projektów. Uczniowie na realizację projektów, udział w konkursach, targach, olimpiadach otrzymali 150 000 zł. Większość z nich wracała z takich zmagań z nagrodami. 

Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów pokazuje, w jak twórczy sposób mogą współpracować świat nauki i biznesu. Te dwa środowiska wspólnie realizują program zachęcający utalentowanych uczniów do studiowania nauk ścisłych, a następnie do wyboru pracy zawodowej w Białymstoku i regionie. Kolejne spotkanie, na którym rozpatrywane będą wnioski o dofinansowanie projektów, odbędzie się 9 marca 2018 roku.  Zgłaszać się można poprzez stronę www.odkrywcydiamentow.com.pl . Tam też można znaleźć Regulamin Programu i wszystkie niezbędne informacje.

facebook