Dodana: 15 styczeń 2018 09:49

Zmodyfikowana: 19 styczeń 2018 11:49

Nowa szkoła w Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury

Profesjonalne wsparcie psychologiczne, nowoczesne zarządzanie instytucjami kultury, terapeutyczne wykorzystanie sztuki w pracy z ludźmi – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku przygotował nową ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Rekrutacja już ruszyła i potrwa do 26 lutego.

Ilustracja do artykułu Indeks.JPG

Propozycja jest tym bardziej atrakcyjna, że w tym roku można uzyskać duże wsparcie finansowe na rozpoczęcie nauki. Już od 15 stycznia osoby, które zechcą podnieść swoje umiejętności, mają  możliwość ubiegania się o dofinansowanie studiów w formie bonów edukacyjnych w wysokości do 90% kosztów – zachęca Cezary Mielko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.

 

W ramach szkoleń WOAK przygotował trzy propozycje. Zupełną nowością będą Studia Pomocy Psychologicznej Dziecku i Rodzinie. W programie tej szkoły znajdą się zagadnienia dotyczące: rozwoju osobistego, psychologii klinicznej i rozwojowej, a także warsztaty indywidualnej i grupowej pomocy psychologicznej czy warsztaty superwizyjne.

 

Z uwagi na niesłabnące zainteresowanie dziedziną arteterapii w tym roku rusza również kolejna edycja Podyplomowych Studiów Arteterapii i Terapii Zajęciowej. Spotkania zapewnią podniesienie kwalifikacji zawodowych w zakresie wiedzy o szeroko rozumianej twórczości i sztuce oraz możliwościach ich terapeutycznego wykorzystania w pracy z osobami zarówno zdrowymi, jak i o różnych dysfunkcjach psychologicznych. W programie zajęć znajdą się: trening rozwoju osobistego, warsztaty kreatywności, drama, choreoterapia, muzykoterapia, kierowanie grupami, automotywacja  i wiele innych.

 

W ubiegłym roku WOAK uruchomił Podyplomowe Studia „Menedżer Kultury”; zainteresowanie tym kierunkiem okazało się być spore, dlatego też w tym roku startuje kolejna edycja tej podyplomówki.

 

To bardzo konkretna wiedza i konkretne umiejętności – przekonuje Wanda Młyńczyk, kierownik Działu Edukacji WOAK. – Uczestnicy będą się uczyć nowoczesnego zarządzania instytucjami kultury, finansowania działań kulturalnych, marketingu w kulturze, a także tworzenia jej wizji i strategii czy projektowania produktu kulturalnego, na przykład festiwalu, dni miasta…

 

Szczegółowe informacje odnośnie poszczególnych kursów i warunków uczestnictwa znajdują się na stronie: www.woak.bialystok.pl, w zakładce „Doskonalenie kadr”, można też je otrzymać w Dziale Edukacji WOAK, tel. 85 740-37-18.

 

Studia realizowane są przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku we współpracy partnerskiej z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

 

źródło: WOAK

 

 

facebook