Dodana: 12 wrzesień 2018 07:58

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2018 07:58

Nauka w Ameryce, czyli zasady programu FLEX

Białostoccy uczniowie mieli we wtorek (11 września) okazję poznać zasady programu FLEX, który umożliwia wyjazd do Stanów Zjednoczonych na rok. Z tej możliwości w roku szkolnym 2019/2020 skorzysta ok. 900 uczniów z całego kraju.

Ilustracja do artykułu 0x0 (1).jpg

Spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli Programu FLEX, realizowanego przez fundację American Councils for International Education Poland, odbyło się w I LO w Białymstoku. Uczestniczyli w nim uczniowie klas III gimnazjów, I i II klas liceów oraz techników. To właśnie dla nich przeznaczony jest ten projekt. Program FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program, to całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanu USA, program wymiany dla uczniów. Dzięki programowi młodzież z Polski i innych krajów może spędzić cały rok szkolny w USA, mieszkać u amerykańskiej rodziny i uczęszczać do amerykańskiego liceum. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami innych krajów.

 Warto skorzystać z takiej okazji. Jak wiadomo, podróże kształcą – mówił obecny na spotkaniu prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Nasi uczniowie mogą dzięki skorzystaniu z tej możliwości poznać amerykański system szkolny, podszkolić język angielski.

Podczas spotkania absolwenci programu FLEX dzielili się z młodzieżą swoimi doświadczeniami z rocznego pobytu w USA. Opowiadali, w jaki sposób można się zgłosić – szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.educationusa.pl. Warunki, które trzeba spełnić, to m.in. polskie obywatelstwo i znajomość angielskiego. Zgłaszać się mogą ci uczniowie, którzy nie spędzili w USA więcej niż 3 miesiące w ciągu ostatnich 5 lat.

za: UM Białystok

facebook