Dodana: 27 lipiec 2015 12:16

Zmodyfikowana: 27 lipiec 2015 12:16

Na Uniwersytecie w Białymstoku ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia I stopnia

27 lipca na największej podlaskiej uczelni ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia licencjackie. Potrwa do połowy września. Na kandydatów czeka jeszcze ponad 600 miejsc.

Ilustracja do artykułu uniwersytet2.JPG

W nadchodzącym roku akademickim na studia I stopnia i jednolite magisterskie uczelnia może przyjąć łącznie blisko 2700 osób.

Wolne miejsca są jeszcze na historii, socjologii, stosunkach międzynarodowych, studiach wschodnich, kierunku filozofia i etyka, na logistyce, międzynarodowych stosunkach gospodarczych, zarządzaniu, na pedagogice, pracy socjalnej, filologii polskiej i kulturoznawstwie.

Rekrutacja uzupełniająca jest też prowadzona na kierunku filologia, na kilku specjalnościach: język angielski stosowany z językiem rosyjskim, filologia francuska (dla kandydatów rozpoczynających naukę języka francuskiego od podstaw), język francuski stosowany, z hiszpańskim (dla kandydatów rozpoczynających naukę języka francuskiego od podstaw), filologia rosyjska, filologia rosyjska dla kandydatów rozpoczynających naukę języka rosyjskiego od podstaw, filologia rosyjska – komunikacja językowa w sferze biznesu.

Na kandydatów czekają jeszcze również biologia, chemia, ochrona środowiska, fizyka, informatyka, kierunek informatyka i ekonometria oraz matematyka.


W tym roku najbardziej obleganymi kierunkami na UwB (z największą liczbą zarejestrowanych kandydatów) były w tym roku prawo (695), kryminologia (618), ekonomia (499), pedagogika (437), filologia, specjalność filologia angielska (380) oraz bezpieczeństwo narodowe (344).

Natomiast największa konkurencja była, podobnie jak rok temu, na kryminologii – tu o każde miejsce na liście przyjętych walczyło 12 kandydatów. Niełatwo też było dostać się na bezpieczeństwo narodowe (7 osób na miejsce), administrację (5) oraz na filologię o specjalności filologia angielska (5).

W roku akademickim 2015/2016 Uniwersytet w Białymstoku proponuje na swoich 8 białostockich i 1 zamiejscowym wydziale w Wilnie łącznie aż 31 kierunków studiów (30 z nich znalazło się w ofercie stacjonarnych studiów I stopnia i jednolitych magisterskich).

Uczelnia planuje przyjąć na studia stacjonarne w sumie ok. 4000 osób. Rekrutacja uzupełniająca na studia II stopnia ruszy 10 lub 11 sierpnia (w zależności od kierunku).  

Źródło: rzecznik UwB

facebook