Dodana: 27 luty 2018 09:56

Zmodyfikowana: 27 luty 2018 09:56

Murale i Roskowiński na Politechnice Białostockiej

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej rozpoczął współpracę z …. Klastrem Technologicznym Infotech. Pierwszy efekt tego współdziałania to jutrzejszy (środa, 28 lutego) wykład otwarty dr. Rafała Roskowińskiego "MOJE MURALES".

Ilustracja do artykułu 1582245_Rafal-Roskowinski.jpg

Rafał Roskowiński to najwybitniejszy w Polsce twórca sztuki muralu, założyciel Gdańskiej Szkoły Muralu. Jego murale stały się wizytówką nie tylko Gdańska (np. "Papież i Wałęsa" na osiedlu Zaspa), ale i Warszawy (np. współtworzył mural poświęcony pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego na Ursynowie), Kiszyniowa (mural o długości 300 metrów pt. "Świat bez sierpa i młota") czy Kaliningradu. W 2009 roku stworzył ogólnopolską kampanię na 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej, której plakaty zawisły na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Współpracuje m.in. z Muzeum Powstania Warszawskiego i Narodowym Centrum Kultury. W 2008 roku narysował komiks o bitwie pod Wizną. W ubiegłym roku stworzył też serię kilku murali historycznych w Łomży pod hasłem "Ku Niepodległej".

Środowe spotkanie to ma być początek wspólnych działań  Roskowińskiego i studentów Wydziału Architektury PB. Zainicjować ma także dyskusję o możliwości promocji miasta i regionu poprzez "urban art".

"MOJE MURALES" - wykład Rafała Roskowińskiego

środa, 28 lutego 2018 r., godz. 12.00, Hala Wydziału Architektury PB.

facebook